Čestitka od 6.e razreda OŠ kralja Tomislava, Našice povodom Međunarodnog olimpijskog dana

Autor: Đurđica Mašić, 3. 7. 2010.

Učenici 6.e razreda OŠ kralja Tomislava Našice poslali su čestitku Hrvatskom olimpijskom odboru, Hrvatskoj olimpijskoj akademiji,Hrvatskim olimpijskim klubovima i Hrvatskom školskom športskom savezu povodom Međunarodnog olimpijskog dana, 23.lipnja 2010.

Poštovani !

Povodom obilježavanja Međunarodnog olimpijskog dana, 23. lipnja 2010. godine Hrvatskom olimijskom odboru, Hrvatskoj olimpijskoj akademiji, Hrvatskim olimpijskim klubovima, Hrvatskom školskom športskom savezu čestitamo Vaš DAN  i puno uspjeha u vašem  daljnjem radu žele Vam učenici 6. e razreda OŠ kralja Tomislava i razrednica Đurđica Mašić iz Našica

Učenici 6.e razreda zajedno s razrednicom Đurđicom Mašić obilježili smo ovaj tjedan Vaš Međunarodni olimpijski dan s projektom " Sportom protiv nasilja" i " Sportom do zdravlja" koji provodimo cijele školske godine s različitim sportskim aktivnostima.
      Učenica Ivona Farkaš pročitala je o značenju Međunarodnog olimpijskog dana, doznali smo kada se slavi i zbog čega, kada je osnovan Međunarodni olimpijski odbor i tko je zaslužan za pokretanje modernih Olimpijskih igara 1896 godine u Ateni....
   Otrčali smo krug oko škole s  zapaljenom bakljom mira, ljubavi,nenaselja, tolerancije u cijelom svijetu.
   Napravili natjecanje u bacanju potkove, hodanje na štakama, vrtili obruče, posjetili smo novootvorenu streljanu SK Našicecement Martin  koja se otvorila u našoj školi  i pucali smo iz zračne puške, odbojku, nogomet.
   Također u ovaj projekt bili su uključeni i drugi razredi: 8.d, 8.c, 7.d, 7.c- plesali, odbojku, nogomet,košarku, bacanje potkove, vrtili obruče,hodali na štakama..

Puno športskih pozdrava !

Ova čestitka je objavljena na web stranici skolski-sport.hr  Newsletter kao novine -Hrvatski školski sportski savez.