Škola u prirodi- Sveti Filip i Jakov

Autor: Marija Živković, 7. 6. 2010.

Učenici 4.a, 4.b i 4.M OŠ kralja Tomislava zajedno sa svojim učiteljicama (Zrinka Litva, Ljiljana Kubaša, Marija Živković) pošli su 31.  svibnja 2010. u Školu u prirodi (31.5.2010.- 4.6.2010.).

Ovako smo izgledali na samom početku putovanja! Vedri, veseli i svakako uzbuđeni.

Budući da je pred nama bio dug put, već u 7.30 smjestili smo se u svoja dva autobusa i krenuli . Nakon ugodne vožnje i nekoliko stanki oko 14.00 sati stigli smo do našeg odredišta, Svetog Filipa i Jakova. Uslijedila je podjela učenika po apartmanima, dnevni odmor, nastavni sadržaji, večernja animacija i spavanje.

Ovako smo izgledali kada smo ugledali naše apartmansko naselje koje se svima jako svidjelo.

Drugi dan započeli smo tjelovježbom i doručkom, a nakon toga uslijedio je obilazak Zadra. Djecu su oduševile Zadarske orgulje, Crkva sv. Donata, Pozdrav Suncu, Trg pet bunara… Nakon povratka iz Zadra, ručali smo, odmorili se, posjetili plažu te središe Svetog Filipa i Jakova. Dan smo završili nogometnim turnirom, nakon kojeg smo svi bili spremni za spavanje.

Treći dan uputili smo se na panoramsku vožnju brodom duž otoka Pašmana. Vožnja je bila iznimno ugodna unatoč nešto lošijem vremenu. Saznali smo da na Pašmanu živi oko 3500 stanovnika. U plićaku smo ugledali mnoge morske stanovnike, posebno nas se dojmila morska zvijezda koja je bila prava atrakcija. Nakon povratka s Pašmana, uslijedilo je gledanje filma, te večernji posjet Biogradu.

Četvrti dan  morali smo jako rano ustati jer smo već prije 8.00 sati krenuli prema NP Krka. Slapovi i netaknuta priroda ostavili su nas zadivljenima. Vodič nas je upoznao s biljnim i životinjskim svijetom.  Nakon NP Krka uslijedilo je razgledavanje Šibenika gdje smo posjetili poznatu Šibensku katedralu. Nakon ručka krenuli smo na dugo očekivano kupanje. U 18.00 sati prisustvovali smo misi u Svetom Filipu i Jakovu, našem mjestu domaćinu. Nakon večere uslijedio je izbor miss i mistera za koji su se pobrinuli naši odlični animatori Ana i Josip.

Nakon mnogo zanimljivih obilazaka i  animacija došlo je vrijeme povratka svojim domovima. Oko 13.00 sati krenuli smo prema Našicama  u koje smo stigli oko 21.00 sat. Ispred školske dvorane dočekalo nas je mnogo uzbuđenih roditelja i članova obitelji.

Ovako smo izgledali kada smo krenuli prema Našicama pa sami prosudite kako smo se proveli!

Izvor: Marija Živković