Pčelarski proizvodi - radionica

Autor: Matija Ravlić, 6. 6. 2010.

Prigodom Dana otvorenih vrata učenici 1.b razreda OŠ kralja Tomislava Našice održali su radionicu s temom “Pčelarski proizvodi”.

Održali  smo  4  radionice :

1. Svijeće  od  voska  i  ostali  proizvodi

Nekada  davno  ljudi  su  osvjetljavali   prostor  voštanim  svijećama.  Pravimo  razne  oblike  svijeća.  Imaju  jako  ugodan   miris.

2. Ukrašavanje  teglica

Kada  lijepo upakiramo  takav  med  onda  djeca  to  i  jedu.  Uz  malo  mašte  i  naizgled  obične  ambalaže  izgleda  kao  bombon.

3. Legende  o  pčelama

Pčele  su  u  narodnoj  predaji  imale  značajnu  ulogu,  oduvijek  su  smatrane  svetim  životinjama,  pa su  tako  nastale  legende,  odnosno  razna  vjerovanja.

4. Zanimljivosti  o  pčelama

Naučili  smo  razne  zanimljivosti o  pčelama.  Imaju  jako  strogu  podjelu  poslova,  nepogrešivo  pamte  kada  pojedina  biljka  luči  sok  i  tada  na  nju  slete.

Ovako  izgleda  naš  stol  pun  meda  i  mednih  proizvoda:

Treba  čuvati  i  njegovati  pčele  za  buduće  naraštaje,  jer  bi  bez  pčela  nestale  tisuće  raznih  biljnih  vrsta.  A  kako  ljepše  sačuvati  pčele  za  buduće  naraštaje  nego uključiti  se u  Pčelarsku  sekciju ?!

Ovo  smo  mi :

učenici  1.b  razreda  i  učiteljica  Matija  Ravlić