Tko daje srce, daje sve

Autor: Blaženka Crnov, 25. 3. 2024.

Osječko – baranjska županija proglašena je Europskom regijom sporta za 2024. godinu. Tom prigodom nastavili smo uspješnu suradnju s rukometnim klubom RK Nexe i rukometašem RK Nexea Mariem Tomićem.

Učenicima 7.a razreda pod satom razrednika Mario je održao motivirajuće predavanje vezano uz sport, ali i duhovni razvoj osobe.

Prikazao je prednosti i nedostatke sportskog načina života, također osvrnuo se na cjelokupan život i duhovne stavove koji su nužni za sretan i ispunjen život. Imali smo čast vidjeti zlatnu medalju Azijskog prvenstva koju je Mario zajedno sa Reprezentacijom Katara osvojio u siječnju u Bahrainu. Razrednica 7. a, Marija Ivanković, pripremila je pitanja za grupni rad učenika gdje je stavljen naglasak na kritički stav i raspravu, kroz motivirajuće rečenice te opće i biblijske citate. Nakon izlaganja učeničkih radova zaključak je donesen sa Zlatnim pravilom. „Sve, dakle, što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima.“

Na ovom satu razrednika dotaknulo se i teme šestog Antunovskog hoda mladih,  koji se održava 8.6.2024. na relaciji od Sesvetskih Sela do Svetog Duha u Zagrebu. Duljina puta je 16 km, a hod organizira fra Stjepan Brčina, koji djeluje u zagrebačkoj bazilici Sv. Antuna Padovanskog na Svetom Duhu. Ove godine geslo Antunovskog hoda mladih je „Tko daje srce, daje sve  – sv.Antun“. Učenici su na poklon od Maria Tomića dobili promotivne narukvice hoda te snimili video.

Nadamo se da ćemo se vidjeti na Antunovskom hodu i potaknuti zainteresirane da se priključe ovoj lijepoj inicijativi i hodočašću. Zahvaljujemo Mariu Tomiću na nastavku lijepe suradnje, ravnateljici Vlatki Zahirović na podršci, kuharima naše škole i svima koji su omogućili ovaj nesvakidašnji sat razrednika.

Izvor: Marija Ivanković

« Travanj 2024 »