Učiteljsko vijeće OŠ kralja Tomislava u obnovljenom Dvorcu Pejačević!

Autor: Blaženka Crnov, 21. 2. 2024.

Učitelji OŠ kralja Tomislava Našice održali su dana 21. veljače 2024. Učiteljsko vijeće, ali na neuobičajenom mjestu za to.

Naime, na ideju školske pedagoginje Ivane Šteković, a uz razumijevanje i izlazak ususret školi ravnateljice Zavičajnog muzeja Našice Silvije Lučevnjak  i djelatnika muzeja, predavaonica u potkrovlju muzeja, ustupljena nam je za održavanje vijeća.

U uvodnom dijelu kroz muzej nas je stručno provela Melita Husnjak, kustosica u Zavičajnom muzeju,  te smo tako bili u mogućnosti pogledati trenutnu fazu obnove i uređenja dvorca Pejačević, prisjetiti se stvari koje smo pomalo zaboravili, ali i doznati poneku novost!

Nakon iznimno zanimljive šetnje dvorcem, uslijedio je i službeni dio.

Predavanje na temu Dore Pejačević, održala je učiteljica povijesti Sandra Hvizdak, izvrsna savjetnica.

Nakon toga Matea Bošnjaković, učiteljica fizike i informatike održala je zanimljivo predavanje o CERN-u, odnosno svom putovanju i boravku na edukaciji u međunarodnom centru za nuklearna istraživanja.

Ravnateljica škole Vlatka Zahirović zahvalila je ravnateljici Silviji Lučevnjak, kustosici Meliti Husnjak i ostalim djelatnicima dvorca na iznimno lijepoj suradnji uz obećanje da ćemo se svakako vratiti, ako ne prije, u potpuno uređeni dvorac!

Izvor: Sandra Hvizdak