Osmaši posjetili Vukovar – Grad Heroj

Autor: Blaženka Crnov, 6. 11. 2023.

Učenici osmih razreda naše škole posjetili su 3. studenog 2023. Vukovar u sklopu terenske nastave koju organizira Memorijalni centar Domovinskog rata.

Učenici i njihove razrednice u pratnji vodiča obišli su sva važna memorijalna mjesta koja su obilježila događaje i stradanja tijekom Domovinskog rata. Poslušali su predavanje o Domovinskom ratu i Bitki za Vukovar u Memorijalnom centru Domovinskog rata, posjetili Spomen dom Ovčaru, masovnu grobnicu na Ovčari, Mjesto sjećanja „Vukovarsku bolnicu 1991.“, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata.  Obilazak su završili razgledom vojnih eksponata iz Domovinskog rata koji se nalaze u izložbenom prostoru Memorijalnog centra. Na kraju programa provjerili su svoje znanje o Domovinskom ratu u Vukovaru kvizom znanja protiv Osnovne škole „Matija Gubec“ iz Magadenovca gdje su naši učenici Adam Ivanušec i Luka Buljan osvojili izvrsno 1. mjesto.

Tijekom obilaska Vukovara posjetili  su i ostale značajnije kulturne i povijesne znamenitosti grada Vukovara kao što su: Gradski muzej Vukovar, Muzej vučedolske kulture, crkvu sv. Filipa i Jakova i Vodotoranj. Vjerujemo da će im ovo poučno putovanje ostati u trajnom sjećanju.

Izvor: učiteljice Tanja Majdandžić, Brankica Živković, Jasna Sajdl i Andrea Čavajda