Književni susret sa Sanjom Polak

Autor: Ivana Ostrički, 3. 6. 2010.

U utorak 2. lipnja našu je školu posjetila književnica Sanja Polak, koja je učenicima na šaljiv način ispričala kako je iz učiteljice nastala književnica!

Prvi su joj čitatelji bili učenici  njezinog razrednog odjela, koje je svojim pričama željela potaknuti na čitanje.  Ubrzo nakon toga, objedinila je svoje priče u knjigu. Do sada je napisala nekoliko knjiga: Dnevnik Pauline P., koji se nalazi na popisu lektire za treći razred, Drugi dnevnik Pauline P., Pobuna Pauline P., Mali Jan ima plan, Petrica Pričalica. Svojim je šaljivim nastupom i dinamičnim razgovorom s učenicima i učiteljicama željela poručiti  ono što učenici dobro znaju, ali nažalost, okruženi suvremenim medijima, često zaboravljaju: čitanje je jako važno!

Budući da je Sanja Polak prvenstveno učiteljica, nije joj bilo teško približiti se učenicima i potaknuti ih na čitanje, tako da je nekolicina učenika nakon književnog susreta požurila u školsku knjižnicu posuditi nastavke Paulininog dnevnika, koje nam je ovom prilikom donirao gradonačelnik Krešimir Žagar.

Na kraju susreta za uspomenu na našu školu Sanji Polak smo darovali  sliku kralja Tomislava.

Zahvaljujemo  g. Rudici Čemeu, koji nam je omogućio književni susret  i gradonačelniku koji  je ovom donacijom proširio knjižni fond naše školske knjižnice knjigama koje učenici uistinu vole čitati! Najveća je zahvala našoj gošći za mnoštvo toplih i šaljivih riječi koje nam je darovala i time obogatila kulturnu djelatnost naše škole. Vjerujemo da ća i učenicima i učiteljicama ostati u lijepom sjećanju!