Mali humanitarci predali plastične čepove Policijskoj postaji Našice

Autor: Blaženka Crnov, 12. 5. 2023.

U četvrtak, 11. svibnja 2023. Mali humanitarci (Daniel Anđelić, Dunja Babić, Josip Balta, Antun Baričević, Karlo Boras, Gabriel Đulović, Gabrijel Formbaher, Luka Govorko, Ivan Grnja, Nikolina Hanzlić, Josipa Hujbert, Adam Ivanušec, Filip Koš,  Maksim Martinović, Edita Mikić, Mihael Ocelić, Ante Repinc, Lana Šenk, Leon Zebić) i učiteljica Đurđica Mašić  predali su 95 kg plastičnih čepova policijskom službeniku za prevenciju Jerku Bešliću i kontakt-policajcu Josipu Salaju za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske Čakovec.

U ime Policijske postaje Našice Male humanitarce pozdravio je policijski službenik za prevenciju Jerko Bešlić. Zahvalio je učenicima što sudjeluju u humanitarnoj akciji prikupljanja plastičnih čepova za kupnju skupih lijekova. Rekao je da je Policijska uprava Osječko-baranjske županije uključena u projekt „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“ od 2017. godine. Do danas je prikupljeno ukupno 23 000 kilograma plastičnih čepova. Čepove su predali tvrtki International Osijek, koja surađuje s partnerima s područja Osječko-baranjske županije: vrtićima, školama, udrugama i građanima.

Udruga OLL Hrvatska iz Čakovca od 2013. godine organizira akciju pod nazivom „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“, a cilj je pridonijeti poboljšanju života oboljelima od leukemije i limfoma kupnjom skupih lijekova i medicinskih pomagala. Vrijednost kilograma čepova iznosi 1.50 kn. Mali humanitarci inicirali su 2013. godine prikupljanje plastičnih čepova na razini grada Našica i okolnih mjesta. Sudjeluju u ovoj humanitarnoj akciji već 10 godina te su Udruzi donirali 3 305 kg plastičnih čepova.

Osim Malih humanitaraca u akciji prikupljanja sudjelovali su učenici, djelatnici škole, roditelji, udruge i drugi sugrađani. Humanitarci zahvaljuju svima koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji i pritom pomogli u kupnji skupih lijekova. Zahvaljuju i policijskom službeniku za prevenciju Jerku Bešliću, kontakt-policajcu Josipu Salaju i Zoranu Mašiću za prijevoz plastičnih čepova.

Izvor: Đurđica Mašić