Učenici 6.e razreda OŠ kralja Tomislava dobili su sliku kumčeta iz Ecuadora

Autor: Đurđica Mašić, 31. 5. 2010.

Učenici 6. e razreda OŠ kralja Tomislava Našice sudjelovali su u humanitarnoj akciji "Kako postati kum jednom djetetu?" te su ovih dana dobili sliku svog kumčeta - indijanke Cinthie Vela iz Ecuadora.

Učenici 6.e razreda i razrednica Đurđica Mašić odlučili su sudjelovati u humanitarnoj akciji „KAKO  POSTATI  KUM  JEDNOM  DJETETU?“ . Udruga Zdenac s projektom „ Zdenac znanja „ „Solidarnost na djelu“ želi pomoći siromašnoj djeci, siročadi, djeci s ulice, djeca u teškim situacijama u Africi  u centru Gatenga i u Ecuadoru u glavnom gradu Quita. Tom akcijom svaki kum pomaže jednogodišnje školovanje djeteta u iznosu od 120 eura, a u to je uključena školska odjeća, školski pribor, knjige, hrana i dom.

Učenici su napravili nekoliko humanitarnih akcija kako bi skupili novac za kumstvo prodavajući srca za Valentinovo( zahvaljujemo sponzorima koji su nam pomogli s donacijama  i poklonima za natjecanje plesnih parova i ples srdaca: “ Ljekarna Sokač- Osmak“,  Našice, „MTC Sekundaria D.O.O.“, Našice, Marijan Resler, “ DORA „–cvjećarna, Našice- Uremović, „Kamenolom Gradac d.o.o.“, Gradac Našički, Slavko Vukšić,  „Monolit“, Našice- Oross Oliver) skupljali plastične boce i prodavali,na Prvenstvu grada Našica u sanjkanju i skijanju prikupljali dobrovoljni prilog od građana Našica i svaki učenik razreda dao je10,00 kuna.

U srijedu 12. svibnja 2010. godine Predsjednica Udruge Zdenac Nives Muše poslala nam je fotografiju i pismo našeg kumčeta. Ivona Stošić  pročitala  je pismo razredu i pokazala fotografiju kumčeta.

U pismu je pisalo:

"Dragi i poštovani kume/kuma,

Vaše kumče dolazi iz Ecuadora, glavnog grada Quita, predgrađa Yaquachi. Hvala Vam što pomažete jedno siromašno dijete.

Božji blagoslov Vama i Vašim obiteljima u ime kumčadi i Zdenca!

Cinthia Vela

Pozdrav, moje ime je CINTHIA VELA, imam 10 godina, živim u Ciuadadala Yaquachi s djedom i bakom, jer su me roditelji napustili kada sam bila mala. Trenutno ne idem u školu jer moji djed i baka su stari i nemaju novaca za školovanje.

Predsjedenica Udruge:

Nives Muše "

Sretni smo što možemo pomoći  našem dragom kumčetu Cinthia Vela i dalje ćemo pomagati i drugoj djeci kojoj je potrebna pomoć.