Održan stručni skup Županijskog stručnog vijeća stručnih suradnika knjižničara osnovnih škola

Autor: Ivana Ostrički, 7. 12. 2022.

U utorak 6. prosinca u našoj je školi održan drugi stručni skup Županijskog stručnog vijeća stručnih suradnika knjižničara osnovnih škola Osječko-baranjske županije u ovoj školskoj godini. Stručni skup organiziran je u okviru provedbe projekta e-Škole: Razvoj sustava digitalno zrelih škola (II. faza) od 31. srpnja 2020. godine i Programa stručnog usavršavanja odgojno-obrazovnih radnika Agencije za odgoj i obrazovanje kroz mrežu županijskih stručnih vijeća.

Skup je otvorila voditeljica Županijskog vijeća prof. i dipl. knjižničarka Nataša Mesić Muharemi, stručna suradnica savjetnica u Osnovnoj školi Darda. Zahvalila je ravnateljici naše škole prof. Vlatki Zahirović i stručnoj suradnici knjižničarki prof. Ivani Ostrički na toplom gostoprimstvu i organizaciji skupa. Ravnateljica je prezentirala najznačajnije uspjehe, projekte i aktivnosti naše škole te izrazila ponos na naše učenike, učitelje i stručne suradnike.

Skupu je nazočila i viša savjetnica za školske knjižničare pri Agenciji za odgoj i obrazovanje, prof. i dipl. knjižničarka Adela Granić, koja je upoznala članove Vijeća sa SAMR modelom za integraciju tehnologije u učionici. Predavanje je sastavni dio projekta e-Škole.

Uslijedila su tri predavanja te dvije radionice stručnih suradnika knjižničara i članova Županijskog vijeća Tihomira Dunđerovića, Anite Drenjančević, Nataše Mesić Muharemi, Ivane Virovac-Bešić i Ivane Ostrički.

Zahvaljujemo voditeljici Vijeća Nataši Mesić Muharemi i višoj savjetnici Adeli Granić na programskoj organizaciji i zalaganju da se ovaj stručni skup održi u našoj školi.