Medijska skupina naše škole nagrađena na Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece

Autor: Ivana Ostrički, 3. 10. 2022.

Medijska skupina naše škole sudjelovala je na 60. Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece koja je održana u Malom Lošinju od 29. rujna do 2. listopada.

Organizatori Revije bili su Hrvatski filmski savez i Osnovna škola Maria Martinolića iz Malog Lošinja. U Predstavili smo se dokumentarnim filmom Sindy, koji govori o Nuo Cheng, glazbeno darovitoj učenici naše i Osnovne glazbene škole Kontesa Dora. U filmu je prikazano njezino glazbeno obrazovanje, svakodnevni trud, brojne nagrade i nastup na Supertalentu, ali i njezin odnos prema prijateljicama, svakodnevnim obvezama, obitelji te njeno poznavanje kineskog jezika. Nuo je nakon 5. razreda preselila u Zagreb pa će joj ovaj dokumentarac biti uspomena na djetinjstvo u Našicama.

Film su snimili članovi Medijske skupine: Matko Butković, Emanuel Dešić, Nikol Blažević, Dino Kubaša, Emanuel Hovanjec, Fran Trošelj i Darian Krištofik, pod mentorstvom učiteljica Vesne Kovačević-Tomić i Ivane Ostrički. Na Reviju je bilo prijavljeno 247 filmova u različitim kategorijama, a za sudjelovanje je odabrano njih 86. U kategoriji dokumentarnog filma prijavljena su 24 filma, a među 14 odabranih bio je i film Sindy, koji je na Reviji predstavljao učenik 8. razreda Darian Krištofik u pratnji mentorice Ivane Ostrički te uz podršku ravnateljice Vlatke Zahirović, defektologinje Ive Ramljak i tate Alena Krištofika.

Nakon projekcije filmova učenici su ukratko ispričali o svom iskustvu rada na filmovima. Stručni ocjenjivački sud u kojemu su bile producentica Vera Robić-Škarica, novinarka i savjetnica u uredu pravobraniteljice za djecu Maja Flego i animatorica Petra Zlonoga, filmu Sindy dodijelio je 3. mjesto, a ocjenjivački sud djece, koji je činilo sedmero učenika Osnovne škole Maria Martinolića iz Malog Lošinja: Lovre Rogić, Miriam Banić, Franka Blaško, Sindy Antolović, Lucija Hesky, Luana Lukša i Maša Puškarić dodijelio mu je 2. mjesto u kategoriji dokumentarnog filma.

Članovi Medijske skupine zahvalili su na suradnji i podršci Nuo Cheng, njezinim roditeljima, ravnateljici Osnovne glazbene škole Kontesa Dora i profesorici klavira Dariji Vlajnić te prijateljicama Suri Repka i Ani Koljenik koje su glumile u filmu.

Film možete pogledati ovdje.