Obiteljski dan u školskoj knjižnici

Autor: Ivana Ostrički, 26. 10. 2022.

Danas je u našoj školi bilo posebno veselo. Održane su radionice za najmlađe u sklopu Obiteljskog dana u školskoj knjižnici.

Obiteljski dan u školskoj knjižnici zamišljen je kao aktivnost u okviru programa Tjedna bajki usmjerena na mlađu braću i sestre naših učenika i njihove roditelje. Cilj je ove aktivnosti uputiti roditelje na važnost čitanja od najranije dobi te im kroz razne igre pokazati kako i oni sami mogu razvijati predčitalačke vještine svoje djece.

Radionice su organizirale stručna suradnica defektologinja Iva Ramljak i stručna suradnica knjižničarka Ivana Ostrički, a provele su ih uz veliku pomoć vila čitalica Tese Uremović, Stele Čorda, Elene Juranić i Dore Rigo te knjiškog kralja Borne Bereša.

Susret smo započeli pričom Oprostite, jeste li vi vještica? koju su pročitale i odglumile naše učenice Elena Juranić i Dora Rigo.

Uslijedile su različite aktivnosti i igre koje su djeca mogla samostalno birati: praćenje uzorka i slijeda, nizanje (prema boji, prema unaprijed zadanom redu), razvijanje memorije, oblikovanje slova (u brašnu, od plastelina), slaganje slagalica, vježbe grafomotorike, pogađanje zagonetaka, izmišljanje priča, pričanje po redu slika, čitanje priča i sl.

Roditeljima su podijeljeni letci sa savjetima o čitanju u obitelji, savjetima za poticanje govora i čitanja kod djece predškolske dobi te QR kodovima s poveznicama na mrežnu stranicu Obiteljska čitaonica. Letke ćemo distribuirati i pedijatrijskom savjetovalištu, dječjem vrtiću i narodnoj knjižnici radi osvješćivanje lokalne zajednice o važnosti razvijanja kulture čitanja. Letak se nalazi i u prilogu vijesti.

Zahvaljujemo svim roditeljima i djeci koji su odvojili svoje vrijeme kako bi sudjelovali u ovim aktivnostima kojima smo na svečan i radostan način zaključili 5. Tjedan bajki u našoj školi!

Knjiga_zblizava_djecu_i_roditelje-LETAK.pdf (219.17 KB)