Osnovna škola kralja Tomislava Našice

> Naslovnica

Kretanjem do zdravlja

Autor: Vlatka Zahirović, 13. 5. 2010.

Dugonajavljivani odlazak na jezero Lapovac i šetnja do parka zbog kiše ponovno su otkazani za učenike OŠ kralja Tomislava Našice. Umjesto šetnje, 12. svibnja 2010. organizirano je natjecanje u karaokama i povlačenje užeta u sportskoj dvorani.

Natjecanje u karaokama organizirano je u dvije skupine: učenici od 1. do 4. razreda i učenici od 5. do 8. razreda.

Voditeljice i organizatorice karaoka za učenike razredne nastave bile su Marija Živković i Zrinka Litva, učiteljice 4.a i 4.b razreda. Odluku o pobjedniku donio je žiri kojeg su činile sve učiteljice razredne nastave.

Natjecali su se:

• Dora Kovačević - "Crni leptire"
  • Nikolina Pavić - "Neka ljudi govore"
  • Nika Benak - "Kad si sretan"
  • Lea Horvatek i Tea Ferčec - "Crni Leptire"
  • Ella Brkić - "Mislim na tebe"
  • Ana Brkić i Sanela Lukačić - "Igra bez granica"
  • Karlo Vulić "Volim i postojim"
  • Beata Zavada i Mia Banaj - "Gdje je srce tu je dom"
  • Luka Kalić "Blago onom tko te ima"
  • Laura Hvizdak "Pčelica Maja"
  • Tomislav Rukavina i Toni Fruk - "Lagala nas mala"

Prvo mjesto osvojio je Karlo Vulić, a slijede ga Tomislav Rukavina i Toni Fruk na 2. mjestu te Nikolina Pavić na 3. mjestu.

Organizatorica i voditeljica karaoka za učenike od 5. do 8. razreda bila je Kristina Patila, nastavnica glazbenog. Žiri su činile: pedagoginja Đurđica Zailac, nastavnica slovačkog jezika Ana Marošević i nastavnica hrvatskog jezika Tanja Majdandžić.

Nastupili su:

• Iva đurinski, Ivona Tomljanović uz plesnu pratnju Matije Nekić i Gabriele Sabo - "Odlaziš"
  • Margareta Pinter uz plesnu pratnju Lee Cepun, Dore Mihić, Dore Kurtek i Sare Turza - "Takvi kao ti"
  • Robert Lamot - "Jedina moja"
  • Kristina Puhanić, Tomislava Žarić i Ivona Gašparić - "Dolje na koljena"
  • Ivana Hvizdak i Petra Bereš - "Nemoj mi raditi to"
  • Paula Kovač i Matea Amidžić - "Lagala nas mala"
  • Veronika Suk i Jelena Gerendaj - "Da sutra umrem"
  • Anamarija Mrak - "Činim pravu stvar"
  • Monika Vuzem, Jelena Djedović i Lucija Brodar - "Najbolja glumica"
  • Matea Kalazić i Vedrana Fišer - "Da znaš"
  • Petra Digula - "Odlaziš"
  • Ela Santin i Petra Stilin - "Da sutra umrem"
  • Tihana Mihaljević i Katarina Ocelić - "Pleši sa mnom"
  • Ivana Banaj, Ana Simel, Ivona Dundović i Lana Petrović - "SRetan ti rođendan"
  • Matea Fedor i Mirna Bereš - "Blago onom tko te ima"
  • Gabriela Stražanac i Daniel Hvizdak - "Prava ljubav"
  • Dajana Lončar - "Poslije svega"

Prvo mjesto osvojila je Petra Digula, na drugo mjesto plasirale su se Veronika Suk i Jelena Gerendaj, a treće mjesto osvojili su Gabriela Stražanac i Daniel Hvizdak.

Učenici koji su osvojili prvo, drugo i treće mjesto nagrađeni su medaljama koje im je uručila ravnateljica škole Blaženka Kapetanović.

Nakon natjecanja u karaokama, započelo je natjecanje u povlačenju užeta.

Povlačenje užeta za učenike od 1. do 4. razreda vodila je nastavnica TZK Đurđica Mašić, a nastavnik TZK Marko Žigić za učenike od 5. do 8. razreda.

Pobjednici u skupini 5. i 6. razreda su učenici 6.c razreda koji su pobijedili učenike 5.a.

Pobjednici u skupini 7. i 8. razreda su učenici 8.c razreda koji su pobijedili učenike 7.c razreda.

Za završetak je održano natjecanje u povlačenju užeta u kome su sudjelovali svi natjecatelji.