Održano predavanje Budi kao pčela

Autor: Blaženka Crnov, 10. 10. 2022.

Učenici 1. c razreda s učiteljicom Mihaelom Pokrivka, u suradnji s roditeljima učenika, 21. i 22. rujna 2022. organizirali su prikupljanje trajnica, lukovica i gomolja iz naših vrtova koji su upotrijebljeni za izradu školskog vrta.

Prikupljanje bilja (medonosne, začinske, ljekovite i autohtone biljke) planirano je   u sklopu projekta Europski tjedan održivog razvoja #ESDW2022.

Cilj je bio da se prikupi što više različitog biljnog materijala. Sadnju bilja učenici nastavljaju tijekom cijele nastavne godine. Dio biljaka je već posađen, a nakon prikupljanja biljaka pozvali su i djelatnike škole, razrednike sa svojim učenicima da se pridruže u izradi samog vrta. Na panou eko kutka ilustracijama su informirali učenike i djelatnike o aktivnostima. Dana 7. listopada 2022. gospođa Anita Dragić (vlasnica lokalnog OPG-a), održala je učenicima 1. c, 2. b i 3. b razreda predavanje o pčelama i biljkama, pod nazivom Budi kao pčela. Predavanjem su željeli upoznati i educirati učenike i nastavnike o važnosti pčela i drugih oprašivača u vrtu. Vjeruju kako će školski vrt biti dio rješenja problema nedostatka zelenih površina u gradu te kako će ove aktivnosti potaknuti lokalnu zajednicu i građane na sadnju bilja, osobito medonosnog bilja.

Najvažniji je cilj da pčele i drugi oprašivači mogu gostovati u našem školskom  vrtu i  da na taj način imaju dovoljno nektara i peluda tijekom cijele sezone. Hvala na svakoj podijeljenoj i posađenoj biljci  i odvojenom slobodnom vremenu za izradu školskog vrta.

Izvor: Mihaela Pokrivka