Mali humanitarci predali plastične čepove Policijskoj postaji Našice

Autor: Blaženka Crnov, 7. 10. 2022.

U četvrtak, 6. listopada 2022.  učenik Ante Repinc predao je policijskom službeniku za prevenciju Jerku Bešliću i kontakt policajcu Stjepanu Prišću plastične čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske Čakovec, u ime Malih humanitarca i učiteljice Đurđice Mašić.

Učenici su od početka školske godine prikupili 110 kg plastičnih čepova.

U ime Policijske postaje Našice Male humanitarce pozdravio je policajac službenik za prevenciju Jerko Bešlić, zahvalio što sudjeluju u humanitarnoj akciji prikupljena plastičnih čepove za kupnju skupih lijekova te izrazio svoje zadovoljstvo za daljnju suradnju.

Učenik Adam Ivanušec zahvalio je policijskim službenicima na suradnji u prijevozu plastičnih čepova tijekom proteklih godina.

Mali humanitarci od 2013. godine sudjeluju u ovoj humanitarnoj akciji te su u 9 godina Udruzi donirali 3210 kg plastičnih čepova. Udruga OLL Hrvatska iz Čakovca od 2013. godine organizira akciju pod nazivom  „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“, a cilj je pridonijeti poboljšanju života oboljelima od leukemije i limfoma kupnjom skupih lijekova i medicinskih pomagala. Vrijednost je jednog kilograma čepova 1.50 kn. Osim humanoga djela, prikupljanjem plastičnih čepova činimo dobro našem okolišu.

Osim Malih humanitaraca, u akciji prikupljanja sudjelovali su učenici, djelatnici škole, roditelji i drugi sugrađani. Humanitarci zahvaljuju svima koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji i pritom pomogli u kupnji skupih lijekova. Zahvaljuju i policijskom službeniku za prevenciju Jerku Bešliću, kontakt policajcu Stjepanu Prišću i Zoranu Mašiću za prijevoz plastičnih čepova.

Izvor: Đurđica Mašić