Uspjeh Medijske skupine naše škole

Autor: Ivana Ostrički, 10. 8. 2022.

Medijska skupina naše škole sudjelovat će s dokumentarnim filmom Sindy u programu 60. Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece i programu Smotre hrvatskoga školskog filma.

Dokumentarni film Sindy snimili su učenici naše Medijske skupine: Darian Krištofik, Matko Butković, Emanuel Dešić, Emanuel Hovanjec, Nikol Blažević, Dino Kubaša i Fran Trošelj. Mentorice su učiteljica Vesna Kovačević-Tomić i stručna suradnica knjižničarka Ivana Ostrički.

Sindy je dokumentarni film o glazbeno darovitoj učenici naše škole Nou Cheng. U filmu je prikazano njezino glazbeno obrazovanje, brojne nagrade i nastup na Supertalentu, ali i njezin odnos prema prijateljicama, svakodnevnim obvezama, obitelji te poznavanje kineskog jezika. Nou je zaslužila da se njezina priča čuje, ne samo zbog glazbenih uspjeha, već i zbog skromnosti i brojnih vrlina zbog kojih može biti uzor vršnjacima. Učenici su ponosni što su svoj prvi dokumentarni film posvetili upravo darovitoj učenici naše škole. Nuo je učenica 5. razreda, a uskoro seli se u Zagreb pa će joj ovaj film biti uspomena na lijepo djetinjstvo u Našicama.

Jubilarna 60. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece održat će se u Malom Lošnju od 29. rujna do 2. listopada 2022. u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza, OŠ Maria Martinolića Mali Lošinj i Pučkog otvorenog učilišta Mali Lošinj. Film Sindy sudjeluje u natjecateljskom programu koji čini 86 filmova mladih autora u 6 kategorija. Na natječaj je pristiglo čak 247 filmova, a filmove su tijekom mjesec dana birale montažerka Marina Andree Škop, redateljica Dalija Dozet te Margit Antauer, predsjednica vijeća Animafesta Zagreb.

Agencija za odgoj i obrazovanje uvrstiila je film Sindy u program 10. državne Smotre hrvatskoga školskog filma. Od 91 pristiglog filma prosudbeno povjerenstvo odabralo je 42 filma koji će biti prikazani na državnoj smotri. Smotra filmskog stvaralaštva održat će se u Kinu Tuškanac u Zagrebu od 20. do 22. listopada 2022.