Izlet učenika razredne nastave u Osijek

Autor: Ivana Ostrički, 16. 4. 2010.

Učenici i učiteljice razredne nastave matične i područnih škola OŠ kralja Tomislava Našice posjetile su u petak 16. travnja 2010. Osijek.

Jednodnevni izlet obuhvaćao je posjet Muzeju Slavonije i Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića.

Učenici su posjetili  zanimljivu izložbu Stanislava Marijanovića pod nazivom Čudovišta u muzeju. Svaki je učenik tom prilikom nacrtao svoje čudovište, koje je poslužilo kao ulaznica u Muzej.

Osim toga,  muzejski nam je vodič  pokazao i izložbu S druge strane ogledala, koja sadrži predmete darovane ovome muzeju kroz 130 godina njegova postojanja. Učenicima se posebice svidjela izložba Ah, ti kućanski poslovi, koja izlaže veliki broj kućanskih uređaja kroz povijest, tako da se naši učenici imali priliku vidjeti kako su izgledali štednjaci, strojevi za pranje rublja, usisivači i mnogobrojni drugi uređaji kojima su se služili naši stari.

U Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića pogledali  smo  predstavu Pipi Dugačarapa. Priča o uvijek zanimljivoj neobičnoj djevojčici Pipi pokazala nam je koliko je važno vjerovati u sebe i svoje ideje.

Nakon ovoga zanimljivog putovanja učenici su se vratili svojim domovima zadovoljni i opušteni zbog zajedničkog druženja i korisno utrošenog vremena.