Učenici 6.e razreda OŠ kralja Tomislava postali su misionari - kumovi jednom djetetu u Africi

Autor: Đurđica Mašić, 13. 4. 2010.

Učenici 6.e razreda OŠ kralja Tomislava Našice postali su misionari - kumovi jednom djetetu u Africi. Pročitajte kako je došlo do tog kumstva.

Na početku drugog polugodišta u razredu smo se dogovorili da ćemo napraviti humanitarnu akciju povodom Valentinova jer 6.e razred zajedno s razrednicom Đurđicom Mašić tradicionalno organizira svake godine ples srdaca i natjecanje plesnih parova u školi.

Učenik Stjepan Đanić je prezentirao na satu razrednog odjela humanitarnu akciju “Solidarnost na djelu” sa projektom “Zdenac znanja” KAKO  POSTATI  KUM  JEDNOM DJETETU?“, koju organizira Udruga Zdenac iz Splita.

Učenici 6.e razreda i razrednica Đurđica Mašić odlučili su sudjelovati u humanitarnoj akciji “Solidarnost na djelu”. Udruga Zdenac s projektom “Zdenac znanja” želi pomoći siromašnoj djeci, siročadi, djeci s ulice, djeca u teškim situacijama u Africi u centru Gatenga gdje trenutno žive i rade dvojica hrvatskih misionara laika, Mladen Belić i Nikola Babić, koji su svoju jednogodišnju pripremu za misionarsko zvanje prošli u Udruzi Zdenac u Splitu. Tom akcijom svaki kum pomaže jednogodišnje školovanje djeteta u iznosu od 120 eura, a u to je uključena školska odjeća, knjige, školski pribor, hrana i dom.

Napravili smo nekoliko humanitarnih akcija kako bi skupili novac za kumstvo: za Valentinovo ples srdaca i natjecanje plesnih parova.

U školi Lucija Brodar i Monika Vuzem prodavali su učenicima i učiteljima srca s natpisom “I love you” i srca za ples srdaca.

Stjepan Đanić je prezentirao sanjkačima i skijašima na Prvenstvu grada Našica u sanjkanju i skijanju koje se održalo iza dvorca obitelji Pejačević “Kako postati kum jednom djetetu?” - skupljali smo dobrovoljni prilog od građana grada Našica. Zahvaljujemo se svim dobrim ljudima koji su svojim prilogom pomogli barem jednom djetetu omogućili besplatno školovanje, odjeću hrani i dom.

Skupljali smo plastične boce koje smo prodali.

Dvadeset i šest učenika i razrednica dali su po 10.00 kuna. Nestrpljivo iščekujemo sliku našeg kumčeta, a Udruzi Zdenac iz Splita želimo sretan 7. rođendan i puno sreće u nastavku njihovog pozitivnog rada na dobrobit svih potrebitih.

Svatko od VAS može biti MISIONAR, važno je htjeti ! Znamo dobro - blaženije je DAVATI, NEGO PRIMATI.

Ako želite sudjelovati i biti kum nekom djetetu, pročitajte više o ovoj humanitarnoj akciji “Solidarnost na djelu” u projektu “Zdenac znanja”

E-mail- udruga.znanja@gmail.com

KAKO  POSTATI  KUM  JEDNOM  DJETETU ?

UPLATE  SE  UPLAĆUJU  OPĆOM  UPLATNICOM  U  KUNSKOJ  PROTUVRIJEDNOSTI SA NAZNAKOM

ZA  “ZDENAC ZNANJA”

UDRUGA ZDENAC