Posjet djeci s posebnim potrebama OŠ J. J. Strossmayera u Đurđenovcu

Autor: Đurđica Mašić, 31. 3. 2010.

U četvrtak 25. ožujka 2010. učenici 6.e razreda i njihova razrednica Đurđica Mašić posjetili su povodom uskršnjih blagdana djecu s posebnim potrebama u OŠ J. J. Strossmayera u Đurđenovcu.

Na ulaznim vratima škole dočekala nas je njihova učiteljica Zdenka Mihaljević. U razredu su nas dočekala djeca i srdačno smo se pozdravili. Priredili smo im prigodan program povodom Uskrsa.

Laura Karakaš je pročitala svoj sastav o Uskrsu, Monika Vuzem svoju pjesmicu „Uskršnji blagdani“, a učenica 6.d razreda Anamarija Mrak otpjevala je svojim lijepim glasom prigodne pjesme.

Djeca su uživala u programu. Kasnije smo djeci poklonili prigodne poklone jaja, voće i slatkiše.Bili su veoma sretni što dobili poklone.

Djeca s posebnim potrebama priredili su nam predivan program zajedno sa svojom učiteljicom Zdenkom Mihaljević, također s djecom četvrtih razreda iz redovne nastave koja  su nam pjevala  i plesala.

Posjetila nas je i gospođa defektolog Leš koja se uključila u program plešući s djecom.

Kasnije smo imali radionicu djecom s posebnim potrebama povodom uskršnjih blagdana.

Izrađivali smo lutkice od recikliranih materijala: ispuhanih jaja, vune, užeta, papira, plastičnih cvjetića, papirnatih rola ….Ivan je vrijedno izrađivao lutkice uz pomoć Ivone Stošić, Marije Zelić, Valentine Povarnik….

Dok smo izrađivali lutkice Anamarija Mrak nam je pjevala, a drugi su plesali s učiteljicom. Napravili smo dosta lijepih eko lutkica.

Lijepo smo se družili i brzo nam je vrijeme prošlo. Napravili smo na kraju zajedničku fotografiju s lutkicama koje smo napravili na ovoj lijepoj radionici. Dobili smo za uspomenu predivnu sliku s motivom križa koju su djeca nacrtala povodom uskršnjih blagdana od Ivana, Mihovila, Marijane, Marije, Josipe, Ane, Lee i učiteljice Zdenke.

Na kraju smo se svi pozdravili i bilo nam se teško rastati. Dogovorili smo se da ćemo se dogodine družiti na sportskim terenima.

Hvala OŠ kralja Tomislava i ravnateljici Blaženki Kapetanović što nam je omogućila posjet predivnoj djeci s posebnim potrebama u OŠ J. J. Strossmayera Đurđenovac.