Učenici 6.e razreda napisali su pismo djevojčici Barbari Bataliji u OŠ Slatine na Čiovo

Autor: Đurđica Mašić, 30. 3. 2010.

Matija Pavošević i Mislav Ciboci, učenici 6.e razreda OŠ kralja Tomislava Našice napisali su pismo Barbari Batalija, učenici OŠ Slatine na Čiovu koja je našla njihovu poruku u boci kojom su čestitali Božić i Novu godinu svim ljudima dobre volje.

Učenici 6.E razreda za  Božić i Novu 2010. godinu napisali poruku i čestitku svim dobrim ljudima da ljubav, mir, bez nasilja i blagostanje vlada u cijelom svijetu i poželjeli svima ugodne Božićne blagdane i sretnu Novu godinu, neka im se ostvare sve njihove želje. Poruku su poslali elektroničkom poštom e-mailom i zamolili prijatelje diljem naše Hrvatske da našu poruku i čestitku stave u bocu kako bi naše poruke i čestitke otišle na neobičan način po cijeloj Hrvatskoj. Boca s porukom je bačena u more u  Kaštel Gomilici. Barbara Batalija učenica OŠ Slatine na Čiovu prva je  pronašla bocu s porukom i putem Facebooka poslala sretnu vijest da je pronašla bocu s porukom Matije Pavoševića i Mislava Cibocija. Bili su jako sretni što je njihova boca s porukom pronađena. Napisali su pismo za Uskrs Barbari:

„ Draga Barbara!

Drago nam je što si prva našla našu bocu. Mi smo Mislav Ciboci i Matija Pavošević. Idemo u 6.e razred OŠ kralja Tomislava, Našice.Evo za poklon ti šaljemo pijetla Stipu, slatkiše, zdjelicu Knorr i male kalendariće.Nadamo se da ćeš imati puno sreće i naći drugih stvari kao što si našla našu bocu s porukom. Puno pozdrava iz Našica. Matija i ja ti želimo sretan Uskrs, također i tvom cijelom razredu.“

Matija Pavošević

Mislav Ciboci

Koristili smo stari način komunikacije pisanja pisma i slanje paketa preko naše pošte. Poslali smo paket u OŠ Slatine. Nakon nekoliko dana naša nova prijateljica Barbara Batalija javila nam se elektronskom poštom Facebookom:

„ Zahvaljujemo se u ime cijelog razreda zajedno s učiteljicom Darijom Vukušić i ravnateljicom Danicom Zaić na lijepim poklonima.“

Barbara Batalija

Stekli smo novo prijateljstvo putem bačene boce s porukom, nadamo se da ćemo na taj način upoznati mnogo dobrih ljudi i postati prijatelji koji će se dopisivati običnim pismima ili putem e- maila, Facebookom ili faksom ili na druge načine.