Poluzavršno natjecanje u krosu regija istok za učenike osnovnih i srednjih škola

Autor: Đurđica Mašić, 30. 3. 2010.

U petak 26. ožujka 2010. godine u prekrasnom uređenom velikom parku u Našicama održano je poluzavršno natjecanje za regiju istok u krosu  za osnovne škole za djevojčice i dječake, srednje škole za djevojke i mladiće. Organizator natjecanja bio je Školski športski savez Osječko-baranjske županije.

Na natjecanju  bila je predstavnica  Školskog športskog saveza Osječko – baranjske županije tajnica Mirna Rajle-Brođanac.Domaćin natjecanja za osnovne škole bila je OŠ kralja Tomislava iz Našica , a za srednje škole bila je Srednja škola Isidora Kršnjavoga iz Našica. Sudjelovale su četiri županije: Vukovarsko – srijemska županija, Brodsko – posavska županija, Požeško – slavonska županija i Osječko – baranjska županija.

Ravnateljica OŠ kralja Tomislava iz Našica Blaženka Kapetanović pozdravila je sve prisutne natjecatelje i voditelje ekipa. Svečano je otvorila natjecanje u krosu i  svim natjecateljima zaželjela puno sreće i dobar uspjeh na natjecanju.

Voditeljica natjecanja za osnovne škole bila je profesorica Đurđica Mašić, suci natjecanja: Sebastijan Reljac, Mirko Kruljac, Vladimir Barić, Ivana Thes i Mihovil Mašić. Natjecateljsko  povjerenstvo bilo je u sastavu Đurđica Mašić, prof., Hrvoje Galić, prof., Mirko Kruljac, prof. i dežurni liječnik Ozren Matišić. Pri organizaciji natjecanja sudjelovali su učenici OŠ kralja Tomislava iz Našica  iz 6.e i 8.c razreda. Medalje i diplome natjecateljima su uručili Đurđica Mašić  i Sebastijan Reljac. Natjecanje je veoma dobro bilo organizirano.

Prvoplasirane ekipe stekle su pravo sudjelovanja na državnom natjecanju koje će se održati u prvoj polovici svibnja ove godine. Želimo im puno uspjeha na državnom natjecanju.

Prvo mjesto ekipno djevojčice za OSNOVNE ŠKOLE osvojila je:

OŠ Josipa Lovretića iz Otoka – ŠŠD“Mladost“-Vukovarsko-srijemska županija –voditelj - Mirko Martinović, prof.

Prvoplasirana ekipa djevojčice:

1. Katarina Martinović
  2. Antonija Vuković
  3. Mia Giancarla Gotovac

Drugoplasirani:

OŠ Vjekoslav Klaić iz Garčina - ŠŠD“ Vjekoslav Klaić“- Brodsko-posavska županija - voditelj -Mario Matić, prof.

Treće mjesto:

OŠ kralja Tomislava iz Našica - ŠŠD“Tomislav“- Osječko-baranjska županija - Đurđica Mašić, prof.

Ekipa djevojčica iz OŠ kralja Tomislava iz Našica osvojila je treće mjesto u sastavu:

1. Josipa Mihaljević, 7.d
  2. Monika Vuzem, 6.e
  3. Manuela Vuzem, 8.d
  4. Danijela Puhanić, 7.d
  5. Tamara Tomić, 7.d

Voditelj ekipe Đurđica Mašić, prof.

Četvrto mjesto:

OŠ fra Kaje Adžića iz Pleternice – ŠŠD „Slavonac“ – Požeško – slavonska županija – voditelj – Hrvoje Galić, prof.

Prvo mjesto ekipno dječaci za osnovne škole osvojila je:

OŠ August Cesarec iz Ivankova – ŠŠD“Mladost“ – Vukovarsko-srijemska županija –        voditelj – Igor Miličević, prof.

Prvoplasirana ekipa dječaka:

1. Dominik Drmanović
  2. Ante Žgela
  3. Adrijan Puškarić
  4. Stjepan Sambol

Drugo mjesto:

OŠ fra Kaje Adžića iz Pleternice – ŠŠD“Slavonac“ – Požeško-slavonska županija – voditelj – Hrvoje Galić, prof.

Treće mjesto:

OŠ Ljudevita Gaja iz Osijeka – ŠŠD“ Sokol“-  Osječko-baranjska županija – voditelj – Ivan Matančić, prof.

Četvrto mjesto:

OŠ Matija Gubec iz Cernika – ŠŠD“Lipa“ – Brodsko- posavska županija – voditelj – Zoran Dorontić, prof.

Mirko Kruljac - voditelj natjecanja:

Pomagači: