U mjestu Susek pored Novog Sada u Dunavu pronađena bočica s porukom koju su poslali učenici 6.e razreda

Autor: Đurđica Mašić, 25. 3. 2010.

U četvrtak 17. ožujka 2010. stigla je SMS poruka koja glasi:

„Draga Ivona i Marija našla sam vašu poruku u bočici u Dunavu  selo SUSEK. Poruka je poslana od  6.e razreda OŠ kralja Tomislava iz Našica. Bočica je bačena u Osijeku u rijeku Dravu.“

Vukmirović Grozdana

Učenici 6.e razreda pisali su poruku i čestitku svim dobrim ljudima da  ljubav, mir, bez nasilja i blagostanje vlada u cijelom svijetu, poželjeli svima ugodne Božične blagdane i sretnu Novu 2010. godinu, neka im se ostvare sve njihove želje.

Poruke i čestitke smo poslali suvremenim načinom elektronskom poštom e-mailom i zamolili prijatelje diljem naše Hrvatske da poruku i čestitku stave u bocu kako bi naše poruke i čestitke otišle na neobičan način po cijeloj Hrvatskoj, a i u druge zemlje ( Jadranskim morem, Dravom i Dunavom ).

U četvrtak 17. ožujka 2010. stigla je SMS poruka koja glasi:

Vukmirović Grozdana

U petak 18. ožujka 2010. stigla je e- mailom  poruka iz OŠ „Jovan Popović“,SUSEK od pedagoga Slađane Femić:

„ Zdravo!!!

Jutros nam je u školu doneto pismo pronađeno u boci blizu naše škole…Jako lepo iznenađenje! Bocu je pronašao deda naše učenice četvrtog razreda Svetlane V. I baka je pismo donela u školu.

Vaša poruka u boci je stigla Dunavom do Suseka , malog mesta nadomak Novog Sada, a pismo je preuzeo pedagog O.Š. „Jovan Popović“, o Vašem pismu biće obavešteni svi učenici naše škole i ukoliko se slažete ja bih dala Vašu adresu kako biste mogli stupiti u kontakt sa vršnjacima!?

Puno Vas pozdravljam u ime našeg  kolektiva i nadam se da ćemo biti u kontaktu…“

Pedagog O.Š.“Jovan Popović“, Susek

Slađana Femić