Zbor "Naši C"

Autor: Marija Ivanković, 4. 6. 2020.

Dječji zbor starijeg uzrasta OŠ kralja Tomislava od školske godine 2017./2018. nosi naziv „Naši C“. Poigrali smo se riječima te dobili višeznačnicu: Našice, naši, ton C. Osim na školskim priredbama, zbor je nastupao i izvan škole: od našičkog trga i Srednje škole do koncerata u Dvorcu Pejačević, u Belom Manastiru i u Republici Mađarskoj o čemu svjedoče i fotografije. Pritom je s drugim zborovima ostvario lijepu međugeneracijsku i međunarodnu suradnju.

Tonski zapis u podlozi ovog spota nastao je na posljednjoj probi našega zbora prije razdoblja „učenja na daljinu“. Planirajući program za priredbu u povodu Dana škole, na prvo „čitanje“ (prima vista), učenicama je „sjela“ pjesma, pa smo je odmah tonski zabilježile. Nismo ni slutile da će nam to biti zadnja proba u ovoj školskoj godini i zadnji zvučni zapis, ma kakav on bio. Ne zamjerite na nesavršenosti izvedbe, ipak je to radni materijal.

Pjesma „Osmijeh moje majke“ poslužila je: pjevala se majkama za njihov dan u svibnju, u sigurnom i najtoplijem okruženju, u obitelji.

A nakon što sve ovo prođe, vratit ćemo se u svoju drugu, veliku obitelj, nastaviti tamo gdje smo stali i stvoriti nove školske uspomene: za neku novu djecu, za buduće naraštaje i sve nas koji smo dio ove prelijepe priče zvane SRETNO DJETINJSTVO!

Pogledajte video

Aleksandra Čeliković Cvidrak,