Igrokaz za pamćenje

Autor: Anita Zavada, 23. 3. 2010.

Učenici 5.a razreda OŠ kralja Tomislava Našice na temelju biblijskog teksta napisali su igrokaz koji su izveli na županijskom aktivu vjeroučitelja.

Učenici 5.a razreda: Petra Vulić, Bernarda Vulić, Ena Nekić, Gabrijela Sabo, Jakov Povreslo i Marin Romanik bili su dio skupine koja je na satu vjeronauka izvukla zadatak u kojem je trebalo na temelju biblijskog teksta napisati igrokaz. Običan zadatak pretvorio se u pravu pustolovinu.

pisar i pripovjedač

Svi učenici u skupini imali su iskustva, ali i dara za glumu, a da to njihova vjeroučiteljica nije znala. Na narednom satu iznenadili su je izvrsnim igrokazom koji su sami sastavili, režirali, uvježbali i prikazali razredu. Razred je oduševljeno pljeskao i tražio reprizu, koju je i dobio. Bilo bi šteta da takav talent propadne, pa je vjeroučiteljica povela ovu šestorku na arhiđakonatski (županijski) aktiv vjeroučitelja.

pomazanje kralja

Pred svima su prikazali svoj uradak, kostimirani sukladno vremenu koje su prikazivali, profesionalno uživljeni u uloge koje su tumačili. Publika je oborena s nogu, a efekt iznenađenja bio je uvođenje vjeroučitelja u predstavu i to na prepad. Bili su doslovce uvučeni u uloge koje su im mali glumci nametnuli.

vjeroučitelji uvučeni u igrokaz

Pljesak na kraju predstave nije imao kraja, a jedva su uspjeli otiči do garderobe od silnih pohvala. Činilo se kako će pasti i autogrami. Za uzvrat su od župnika fra Dragutina Bedeničića dobili ponudu da nastupe kad god bude prigoda.

prorok Samuel i gradske starješine

Veličanstvena šestorka odlučila je osmisliti novu predstavu. U skupinu je primljena još jedna učenica, Ena Horvat, a premijera  „Uskrsnog jutra“ bit će prikazana razredu na satu razrednika.

pjesma kralja Davida za kraj

Ovom prigodom želimo zahvaliti Marinovom djedu na izradi dragocjenog rekvizita, krunidbenog roga.