U OŠ kralja Tomislava Našice održan ples pod maskama – izbor najljepše maske

Autor: Marija Ivanković, 27. 2. 2020.

U utorak 25. veljače 2020. godine u OŠ kralja Tomislava Našice u B smjeni održan je ples pod maskama i izbor najljepših maski u kategorijama 1. i 2. razreda,  3. i 4. razreda te nagrada za najbolju masku u kategoriji učiteljica.

Mala humanitarka Dorotea Horvat bila je jedna od inicijatora plesa pod maskama i izbora najljepše maske. U suradnji s učiteljicama razredne nastave, učiteljicom Jelenom Kapraljević, malim humanitarcima 8.d razreda i učiteljicom Đurđicom Mašić, organizirala je maškare.

Na početku programa Dorotea Horvat pozdravila je sve nazočne i zaželjela im ugodno druženje uz izbor najljepše maske i ples pod maskama.

Njihov trud uložen u izradu maski bio je nagrađen diplomom i slatkom nagradom. Suci, mali humanitarci Božena Černava, Ema Jović, Lana Poljak, Ana Kranic i Tin Tipura, imali su težak zadatak izabrati najljepše maske u kategoriji 1. i 2. razreda.

Dorotea je proglasila pobjednike i uručila im diplome i čokolade.

1.  TEODOR  GALETIĆ, 1.c  (mali s harmonikom)

2.  LEON  ŠUTAK, 1.c (vatrogasac)

3.  TINA  MALJARIĆ, 1.c (mala vještica)

4.  TARA DOZET, 1.c (Mini Maus)

Najljepše maske u kategoriji 3. i 4. razreda:

1.  LORA  BOŠNJAK, 3.c (vampirica)

2.  ADAM  IVANUŠEC, 4.c (agent)

3.   JOSIP  BALTA, 4.d (vojnik)

4.   MIHAEL OCELIĆ, 4.c  (tigar)

Najljepše su maske imale učiteljice Blaženka Vrlja i Maja Simel Bošnjaković koje su za svoj trud također dobile slatku nagradu.

Animatori plesa pod maskama bili su mali humanitarci Božena Černava, Ema Jović, Lana Poljak, Ana Kranic, Dora Šenk, Lana Zebić, Iva Bogdanović i Dorotea Horvat.

Učiteljica Đurđica Mašić i Mali humanitarci zahvaljuju ravnateljici Vlatki Zahirović na diplomama, učiteljima i učiteljicama razredne nastave i domaru Goranu Đomešiću u organizaciji projekta te Ministarstvu odgoja i obrazovanja za čokolade od projekta koji provodi Dorotea Horvat. Dorotea je dobitnica posebnog priznanja Godišnje nagrade „Luka Ritz" za promicanje tolerancije i škola bez nasilja za školsku godinu 2018./2019., a OŠ kralja Tomislava Našice dobila je 10.000,00 kuna za razvoj programa nenasilja i rješavanje sukoba pod nazivom „Prevencija nasilja u školama". Zbog toga tijekom ove godine Dorotea u školi provodi projekt  „Sportom protiv nasilja“, „Sportom do zdravlja“,  sportska natjecanja, ples pod maskama, radionice za učenike 3. i  4. razreda, likovne natječaje o toleranciji. Pokrovitelj je Godišnje nagrade "Luka Ritz" Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Izvor: Đurđica Mašić