Revija dječjeg stvaralaštva

Autor: Đurđica Zailac, 18. 3. 2010.

OŠ kralja Tomislava Našice sudjelovala na 2. Reviji dječjeg stvaralaštva Osječko-baranjske županije održanoj u OŠ "Antunovac" u Antunovcu.

Na 2. Reviji dječjeg stvaralaštva Osječko-baranjske županije u Antunovcu, u kojoj je sudjelovalo 18 škola Osječko-baranjske županije: šest škola iz Osijeka,Višnjevac,Tenja, Petrijevci, Đakovo, Bilje, Čepin, Ernestinovo, Bizovac, Josipovac i domaćin Antunovac.

OŠ kralja Tomislava sudjelovala je sa svojom  Ritmičkom skupinom „Našičko sunce“ , a ujedno su to učenici 2. b  razreda OŠ kralja Tomislava: Mia Banaj, Josipa Krnjak, Gloria Lukačić, Ena Pavin, Tea Šisler, Katarina Šprem, Vasilije Urošević, Karlo Vulić i Petar Zubak. Voditeljice su bile učiteljica Blaženka Vrlja i pedagoginja Đurđica Zailac.

Svojim plesnim prikazom na skladbu „California love“ oduševili su mnogobrojnu publiku, a učenici su komentirali da im je bilo ugodno jer su im čak i autograme tražili poslije njihove plesne izvedbe.

Revija je obuhvaćala dramske, glazbene i plesne prikaze.

Ciljevi i zadatci Revije su: promicanje kulturnih djelatnosti u školi i izvan nje, poticanje djece na kreativnost, njegovanje materinske riječi, razvijanje mašte u djece, poticanje djece na samostalnost u radu, poticanje kreativnog razmišljanja, predstavljanje raznih škola, druženje djece i učitelja i razvoj dječjeg stvaralaštva i kreativnosti bez natjecateljskog duha.

Na kraju programa učenici i voditelji međusobno su se  upoznavali i dužili uz dogovor da se vide i dogodine.

Slogan Revije bio je:

„Jučer sam bio pametan, stoga sam želio mijenjati svijet.

Danas sam mudar, stoga mijenjam sebe.“