Naši nadareni matematičari, kemičari i fizičari sudjelovali u Atom ligi i ostvarili odličan rezultat

Autor: Brankica Živković, 7. 11. 2019.

U četvrtak 7. studenoga 2019. naša je škola bila u znaku MAT lige - ekipnog matematičkog natjecanja učenika osnovnih i srednjih škola.

Ovo je natjecanje osmišljeno kako bi se popularizirala matematika, motivirali učenici i njihovi mentori u radu te poticalo zajedništvo i timski rad. Organizirala ga je profesorica matematike Maja Zelčić iz Zagreba koja je od 2016. godine vlasnica obrta za poduku iz matematike.

Naši učenici koji su sudjelovali u dvije ekipe po tri učenika bili su učenici 8.b razreda Mate Knežević, Iva Vidaković, Adam Zebić i Josip Zebić te učenice 8.c razreda Anita Kubica i Dina Hovanjec. U znanju matematike osmog i nižih razreda natjecali su se pod mentorstvom profesorice Blaženke Dudjak, dok su im mentori iz kemije i fizike bili profesorica kemije Nataša Kruljac i profesor fizike, informatike i tehničke kulture Danijel Rončević.

Od ukupno 177 škola u Hrvatskoj koje su sudjelovale, naša je 1. ekipa - Anita, Dina i Mate - zauzela 23. mjesto, dok je 2. ekipa - Iva, Adam i Josip - na 37. mjestu!

Zadovoljstvo postignutim rezultatima izrazila je mentorica Nataša Kruljac: "Jako sam ponosna na učenike. Ovo je za njih novo iskustvo i zaista odličan način suradnje među učenicima u kojem oni mogu zajednički rješavati zadatke iz matematike, kemije i fizike. Inače im je to vrlo stresno kada rade sami, no na ovakav način im je čak bilo i zabavno jer su se mogli osloniti na međusobnu razmjenu znanja. Prava škola za život!"

Našim vrijednim učenicima i njihovim mentorima čestitamo na uspješnoj prvoj provedbi Atom lige u našoj školi i želimo im puno znanja i uspjeha na sljedećim razinama natjecanja.

Izvor: Josip Zebić, 8.b, Novinarska skupina; učitelji Nataša Kruljac i Danijel Rončević