Naši učenici sudjelovali u natječaju u sklopu projekta Europska noć istraživača i osvojili nagrade

Autor: Brankica Živković, 4. 11. 2019.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u svibnju ove godine objavilo je  dva natječaja - za najbolji školski esej na temu „Kako znanost mijenja svijet?“ i natječaj za najbolji audio, vizualni i/ili audiovizualni uradak na temu znanosti, istraživanja i rada istraživačica i istraživača.

Natječaji se provode u sklopu projekta „Techno-Past Techno-Future: European Researchers` Night, a financira se u sklopu Marie Sklodowska Curie aktivnosti Okvirnoga programa EU-a za istraživanje i inovacije za razdoblje 2014. – 2020.

Europska noć istraživača u Republici Hrvatskoj  dio je inicijative koja se održava posljednjih desetak godina u gradovima diljem Europe zadnjeg petka u mjesecu rujnu. Četiri hrvatska grada bili su domaćini Europske noći istraživača u 2018. godini (Zagreb, Split, Pula i Rijeka), a ove godine priči se pridružio i Osijek.

Učenici naše škole uspješno su sudjelovali na ovome natječaju pod vodstvom učiteljice geografije Ivane Mesić Kiš.

Natječaj je bio otvoren od 16. 5. do 9. 9. 2019., a sudjelovali su sljedeći učenici:

1. Karlo Božić i Lucija Dasović iz 8. a razreda sa stripom o stereotipima o muškarcima i ženama u znanosti
  2. Kiara Kojić, Matej Lovošević, Filip Topalović i Andrija Žiha iz 6. a razreda s videom "Zašto je znanost bitna"

Učenicima su na adresu škole stigle nagrade, a u privitku pogledajte njihove radove te ćete vidjeti da su nagrade otišle u prave ruke.

Video - Zašto je znanost bitna

Čestitke svima na uspjehu!

Izvor: dr.sc. Ivana Mesić Kiš, učiteljica geografije