Uključite se u aktivnosti Centra izvrsnosti Osijek

Autor: Brankica Živković, 30. 10. 2019.

Elektrotehnička i prometna škola Osijek provodi tijekom školske godine 2019./2020. izvannastavne aktivnosti u okviru Centra izvrsnosti u području elektrotehnike i računalstva.

Aktivnosti Centra izvrsnosti namijenjene su  talentiranim i darovitim učenicima, svim učenicima koji su motivirani, pokazuju izvrsnost u području fizike, tehničke kulture i informatike ili već imaju postignuća u tom području, a pohađaju osnovnu školu u Osječko-baranjskoj županiji.

Centar izvrsnosti provodi tri aktivnosti u kojima  učenici osnovnih škola mogu sudjelovati:

1. Payton za znatiželjne  – osnove programiranja u programskom jeziku Paytonu

2. Budi MULTIMEDIJAlan- koristiti web alate izradu stripova, letaka i promotivnih digitalnih materijala

3. Šah i računala – upoznavanje s osnovama šaha i šahovskim programima

Termini održavanja aktivnosti su subotom, a trajat će 4 školska sata s početkom u 9,00 sati. Provodi se 48 sati po odabranoj aktivnosti. Predavači su educirani stručni nastavnici koji će svoja znanja i vještine prenositi učenicima tijekom navedenih aktivnosti. Skupine učenika po aktivnosti su  maksimalno do  12 učenika. Ciljna dobna skupina učenika su učenici 7. i 8. razreda. Za vrijeme održavanja radionica planirano je osvježenje za sudionike (sendviči i sokovi). Centar izvrsnosti elektrotehnike i računalstva imenovala je  Osječko-baranjska županija koja je i financijski pokrovitelj. Prijevoz do Elektrotehničke i prometne škole Osijek, Istarska 3 na području grada Osijeka  organiziraju roditeljii. Za sve učenike izvan grada, ukoliko ima više učenika koji se uključuju u aktivnosti, Osječko – baranjska županija osigurat će prijevoz učenika od mjesta stanovanja do Centra izvrsnosti.

Iz škole ističu kako ovim aktivnostima učenici mogu na zanimljiv način iskoristiti svoje slobodno vrijeme, no isto tako besplatno dobiti nova znanja koja su im potrebna u suvremenom svijetu tehnologije.

Učenici 7. i 8. razreda mogu se samostalno prijaviti (kod kuće ili u školi) putem obrasca koji se nalazi na stranici Elektrotehničke i prometne škole Osijek (elpros.net.hr) najkasnije do 18. studenog 2019. godine jer je planirani početak aktivnosti  23. studenog 2019. godine.

Izvor: Antun Kovačić, dipl.ing., ravnatelj Elektrotehničke i prometne škole Osijek