Mali humanitarci posjetili Udrugu "Farmica" za napuštene pse i mačke

Autor: Marija Ivanković, 29. 10. 2019.

U petak 25.10.2019. godine Mali humanitarci 8.d  i učiteljica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice posjetili su vrijedne volontere skloništa Udruge  "Farmica" iz Našica koja se nalazi u Breziku Našičkom, poklonili su 20 kg hrane za pse, 3 kg hrane za mačke, dva mala bazena za kupanje i 800,00 kuna za napuštene pse i mačke.

Mali humanitarci: Iva Bogdanović, Tea Butković, David Crnković, Božena Černava, Borna Fruk, Dorotea Horvat, David  Hvizdak, Ema Jović,  Hana Knežević, Ana Kranic, Stjepan Marjančević, Lana Poljak, Dora Rogač, Matea Sajda, Anja Stojaković, Dora Šenk, Marko Šimunek, Roko Šikić, Tin Tipura, Marino Topić, Nikolina Tutnjević, Lana Zebić i učiteljica Đurđica Mašić su novčana sredstva skupili na humanitarnim prodajnim akcijama na festivalu Dani slavonske šume, Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje u centru grada Našica gdje su skupljali dobrovoljne priloge, prodavali narukvice, ogrlice i majice s otiskom znaka Udruge "Farmica", kolače, pecivo, skupljali plastične boce...

U ime Malih humanitaraca Dorotea Horvat pozdravila je vrijedne volontere Nenada Kneževića, Mateju Kilibardu, Ivanu Varkonji i predali im 20 kg hrane za pse, 3 kg hrane za mačke, dva mala bazena za kupanje i 800,00 kuna.

Humanitarci su uživali u obilasku "Farmice", u igri sa psima, upoznali su puno lijepih, umiljatih, dobrih pasa koji očekuju željno nove domove gdje će uživati u ljubavi i toplini novog doma. Obišli su i sve druge životinje na "Farmici": magu Miška, vijetnamske svinje, koze, kokoši, zečeve...

Od volontera saznali smo da svaki dan dolaze  hraniti pse, čistiti kućice, uređivati okoliš i da su im potrebna novčana sredstva za veterinarske troškove: za bolesne pse i mačke, sterilizaciju, operacije pasa i mačaka, za uređenje budućeg skloništa. Molimo sve građane velikog srca da pomognu radu novog skloništa za pse donirajući slamu, stare deke, krpe, ručnike, povodce i ogrlice koje više ne koristite, hranu za pse i mačke.

POTREBNI SU IM VOLNTERI KOJI POMOGLI  DOVRŠITI  UREĐENJE BOKSOVA KAKO BI MOGLI REGISTRIRATI SKLONIŠTE PRI MINISTARSTVU. SVAKA POMOĆ BI DOBRO DOŠLA.  :)

UDRUGA "FARMICA" -  ZAISTA TREBAMO VAŠU POMOĆ!!!

"Ne znam znate li koliko košta izgradnja skloništa za životinje. Mi smo u tome sami. Izgradnja i briga o svima njima na nama je samima. Tražimo sponzore!!!  Brinemo o njima, siti su, zdravi, kastrirani, mikročipirani… Moramo nasipati šljunak u boksove koje smo izgradili, moramo platiti zaostale dugove za beton, a istovremeno moramo svima njima pružiti svu potrebnu veterinarsku skrb. Molimo Vas da nam pomognete, sve smo dali na iskope, odvoz zemlje, ograđivanje, stupove… Pravilnik osnivanju skloništa dirigira kako sve mora biti no nitko ne razmišlja kako da mi pribavimo sve potrebno da bi se jednog dana mogli registrirati pri Ministarstvu. "

Iban Udruge " Farmica" je HR 5923400091110916596

Humanitarci zahvaljuju zapovjedniku DVD Našice Zvonku Ljubljanoviću i vatrogascu Lončariću za prijevoz, volonterima koji su nas počastili sokom.

Izvor: Đurđica Mašić