Mali humanitarci iz OŠ kralja Tomislava Našice čestitali 99. rođendan gospodinu Poznanu Milinoviću

Autor: Marija Ivanković, 18. 10. 2019.

Mali humanitarci već tradicionalno provode projekt „Čestitamo rođendan najstarijoj osobi u našičkom kraju“, koji je ima svrhu međugeneracijsko zbližavanje najstarijih i najmlađih predstavnika našeg društva.
U srijedu 16.10.2019. godine predstavnici Malih humanitarca Dorotea Horvat, Ema Jović, Lana Zebić i učiteljica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice posjetili su Obiteljski dom za stare i nemoćne osobe u Makloševcu. U ime Malih humanitarca Dorotea Horvat čestitala je gospodinu Poznanu Milinoviću 99. rođendan, poželjela mu je  puno zdravlja i sreće te da iduće godine zajedno proslave stoti rođendan, otpjevali  pjesmu Sretan rođendan i poklonili tortu i darove.

Dorotea je napravila intervju s gospodinom Poznanom.

Gospodin Poznan Milanović rođen je u četvrtak 16.10.1920. u Sušinama pokraj Đurđenovca.Osnovnu i građansku školu je pohađao u Đurđenovcu. Od 1941. godine do 1946. godine bio je u izbjeglištvu. U vojsci je bio artiljerac. Jedno vrijeme bavio se poljoprivredom uz oca. Godine 1949. godine počeo je raditi u DIK-u Đurđenovac kao računovođa. U DIK-u su proizvodili parkete, namještaj, tanin, bačve, burad. U to vrijeme napravljena je najveća bačva na svijetu koja se sada nalazi u podrumu Ilok. Gospodin Poznan je otišao u mirovinu 1981. godine. Doznali smo da je u mladosti volio jesti grah, omiljeno piće mu je rakija, imao je troje djece, jednog sina i dvije kćeri. Volio je putovati i posjetio je Rumunjsku, Italiju, Mađarsku...Prije 15 godina mu je umrla supruga i živio je sam. U dom je došao prije dvije godine i jako je zadovoljan. Voli riješavati križaljke i gledati televizor, najbolji mu je film Prohujalo s vihorom.

Mali humanitarci zahvaljuju se vlasnici Obiteljskog doma za starije i nemoćne u Makloševcu Nevenki Kovačević što nas je primila i omogućila posjet slavljeniku, Zoranu Mašiću za prijevoz učenika do doma.

Projekt „Čestitamo rođendan najstarijoj osobi u našičkom kraju“, koji ima svrhu međugeneracijsko zbližavanje najstarijih i najmlađih predstavnika našeg društva.

Ukoliko u našičkom kraju još ima osoba starijih od 95 do 100 godina, molimo vas da se javite na e-mail durdica.masic@gmail.com, kako bismo ih posjetili, razveselili, družili se s njima, čestitali im rođendan i darivali ih. Posjetili bismo, osim samoga grada Našica, i sljedeća sela i naselja: Brezik Našički, Ceremošnjak, Crnu Kladu, Gradac Našički, Jelisavac, Lađansku, Lilu, Londžicu, Makloševac, Markovac Našički, Martin, Polubaše, Ribnjak, Rozmajerovac, Velimirovac, Vukojevce i Zoljan.

Izvor: Đurđica Mašić