Učenici 8.d organizirali humanitarnu akciju za „ Škole za Afriku“, Udrugu UOLL Hrvatske Čakovec, Udrugu „ Farmica“ Našice u sklopu festivala „Dani slavonske šume“

Autor: Marija Ivanković, 7. 9. 2019.

U subotu 7.9.2019. u Velikom parku u Našicama u sklopu festivala "Dani slavonske šume", učenici 8.d razreda i razrednica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice održali su humanitarnu akciju prikupljanja dobrovoljnih priloga  za UNICEF –ov  projekt „Škole za Afriku" za siromašnu djecu Madagaskara,  Udrugu za dobrobit i zaštitu pasa i mačaka „Farmica„ Našice i skupljali plastične čepove i boce za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske Čakovec za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi koje boluju od leukemije i limfoma.

Osnovna škola kralja Tomislava Našice uključena je već jedanaestu godinu zaredom u projekt UNICEF-a „ Škole za Afriku“ i tim novčanim sredstvima pomoći će ove godine siromašnoj djeci Afrike u državi Madagaskar i omogućiti besplatno školovanje, kupnju udžbenika, školskog pribora, izgradnju školi, sanitarnih čvorova, vodospremnika…

Prikupljali su novčana sredstava za Udrugu za dobrobit i zaštitu pasa i mačaka „ Farmicu“ Našice koja ne prima stalna novčana sredstva, već ovisi o dobrovoljnim prilozima građana.

Na prijedlog predsjednice Dorotee Horvat imali su humanitarnu akciju skupljanja plastičnih čepova i boca za reciklažu. Plastične čepove skupljali su za  Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske u Čakovcu, za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi.

U humanitarnoj akciji sudjelovali su Mali humanitarci učenici 8.d razreda: Iva Bogdanović, Tea Butković, David Crnković, Božena Černava, Dorotea Horvat, David Hvizdak, Ema Jović, Hana Knežević, Dora, Rogač, Mateo Sajda, Anja Stojaković, Roko Šikić, Lana Zebi, Anđela Kruljac, 7.c i Rea Minarik, 7.d.

Mali humanitarci se zahvaljuju ovom  prilikom svim građanima Našica i okolice koji su pomogli dobrovoljnim prilogom, Turističkoj zajednici grada Našica i predsjedniku Srečku Perkoviću koji je osigurao štand, predsjedniku ŠRD „ Šaran Našice za klupe, Lovačkom društvu "Srndač" Markovac Našički za hranu i piće i DND Našice za lepinje, roditeljima, Zoranu i Mihovilu Mašiću za prijevoz.

Izvor: Đurđica Mašić