Mali humanitarci 8.d održali humanitarnu prodajnu akciju povodom Dana kruha

Autor: Marija Ivanković, 30. 9. 2019.

U subotu 28.9.2019. godine u centru grada Našica, Mali humanitarci 8.d razreda i učiteljica Đurđica Mašić iz OŠ kralja Tomislava Našice, imali su humanitarnu prodajnu akciju u centru grada Našica povodom obilježavanja Dan kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje. Skupljali su novčana sredstva za Udrugu za dobrobit i zaštitu pasa i mačaka Farmica Našice, UNICEF -ov projekt Škole za Afriku, za osobe u potrebi, skupljali plastične čepove za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Čakovec Hrvatska za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi i plastične boce.

Mali humanitarci: Božena Černava, David Hvizdak, Ema Jović, Hana Knežević, Dora Rogač, Mateo Sajda, Anja Stojaković, Dora Šenk, Roko Šikić, Tin Tipura, Nikolina Tutnjević,  Lana Zebić, Anđela Kruljac, 7.c i Rea Minarek, 7.d su prikupljali dobrovoljni prilog, prodavali majice s natpisom Farmica, pecivo, kolače, nakit…

Sva prikupljena novčana sredstva od prodaje proizvoda ići će u humanitarne svrhe za: Udrugu za dobrobit i zaštitu pasa i mačaka Farmica Našice za uređenje prostora napuštenih pasa, liječenje, sterilizaciju, čipiranje, cijepljenje životinja, hranu za pse i mačke.

Ove godine UNICEF-ov projekt Škole za Afriku omogućit će besplatno školovanje siromašnoj djeci Madagaskara. U projektu Unicef-a Škole za Afriku od ove godine u Hrvatskoj sudjeluje 800 vrtića, osnovnih i srednjih škola. Hrvatska se prvi put priključila 2008. godine, a naša škola sudjeluje već jedanestu godinu zaredom. Do sada naša škola skupljala je novčanu pomoć za siromašnu djecu Ruande, Etiopije i Burkine Faso za školovanje, izgradnju škola, sanitarnih čvorova, spremnika za vodu, školske ploče,knjige, klupe i drugu opremu.

Prikupljali su plastične čepove i plastične boce za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske  Čakovec za kupnju skupih lijekova za osobe u potrebi. Skupili su od početka ove školske godine preko 50 kg plastičnih čepova i za ovih 6 godina skupili smo preko 2000 kg.

Mali humanitarci zahvaljuju se sponzorima koji su sudjelovali u ovoj humanitarnoj prodajnoj akciji: Pec - Pekari iz Markovca Našičkog, vlasniku Zoranu Janeskom, Pekari Urbarija, vlasniku Kolju Koljđeraju, Pekari Čočaj vlasniku Ramu Čočaju, Zoranu Mašiću za prijevoz i svim građanima, učenicima, udrugama koji su skupljali plastične čepove.

Hvala svim građanima dobra srca koji su sudjelovali u ovoj hvalevrijednoj humanitarnoj akciji i prikupilo se 1266,00 kuna.

Mali humanitarci 8.d i učiteljica Đurđica Mašić
OŠ kralja Tomislava Našice