Održano regionalno natjecanje-istok osnovnih škola u šahu

Autor: Đurđica Mašić, 26. 2. 2010.

U utorak 23.veljače 2010. godine u Požegi održano je regionalno natjecanje osnovnih škola u šahu za djevojčice i dječake. Domaćin regionalnog natjecanja bio je Školski športski savez Požeško - slavonske županije koje je održano u prostorijama ŠK „Grgin dol" u Požegi.

Na natjecanju su sudjelovale 4 ekipe djevojčica. Školski športski savez Vukovarsko - srijemske županije predstavljala je prvoplasirana OŠ  fra Bernardina Tome Leakovića, Bošnjaci, Školski športski savez Brodsko - posavska županija OŠ Vladimira Nazora , Slavonski Brod, Školski športski savez Požeško -slavonske županije OŠ Julija Kempfa, Požega i Školskog športskog saveza Osječko - baranjske županije OŠ kralja Tomislava, Našice.

Prvo mjesto je osvojila OŠ kralja Tomislava, Našice

Drugo mjesto  OŠ fra Bernardina Tome Leakovića, Bošnjaci

Treće mjesto OŠ Vladimir Nazor, Slavonski Brod

Četvrto mjesto OŠ Julija Kempfa, Požega

Učenice OŠ kralja Tomislava iz Našica sudjelovale su na regionalnom natjecanju u šahu. Voditelj ekipe je bio vanjski suradnik Adam Tomaić.

Našu su školu u Požegi predstavljale:

1. NEOMI GRGIĆ, 6.E
  2. LUCIJA BUŠLJETA, 8.D
  3. DAJANA LONČAR, 8.D
  4. MARIA ZELIĆ, 6.E

Osvojile su prvo mjesto i tako su stekle pravo sudjelovanja na državnom natjecanju koje će se održati početkom svibnja 2010. godine.

Čestitamo im na osvojenom prvom mjestu i želimo im puno sreće u daljnjem natjecanju!