Posjetili smo Festival znanosti u Osijeku

Autor: Ana Kuric, 11. 4. 2019.

Unatoč tome što i sami organiziramo Festival znanosti u školi, posjetili smo Festival znanosti u Osijeku.

U utorak, 9. travnja daroviti učenici 4. i 5. razreda, te učenici koji pohađaju dodatnu nastavu fizike posjetili su osječke fakultete koji su se uključili u Festival znanosti. 17. Festival znanosti organiziran je na temu BOJE. Učenici  4. i 5. razreda posjetili su prvo novu zgradu Građevinskog i arhitektonskog fakulteta. Tu su sudjelovali u radionici Zagrij boje fasada zgrada svoga grada a kojoj su mjerenjem određivali koje boje fasada zgrada se najmanja zagrijajavaju.

Pogledali smo i zanimljive postere, te nam je prof. Zlata Dolaček- Alduk pokazala novo izgrađenu zgradu fakulteta koja je kako priliči Građevinskom i arhitektonskom fakultetu lijepa, moderna i funkcionalna.

Vidjeli smo i laboratorije u kojima testiraju konstrukcije i materijale te ostatak stare rimske ceste koja je pronađena prilikom gradnje zgrade.

Zatim smo na Fakultetu odgojno obrazovnih znanosti u praktikumu iz prirodoslovlja sudjelovali na radionici Naribaj crveni kupus i napravi univerzalni indikator.

Osim određivanja kiselosti ili lužnatosti sokom crvenog kupusa, buduće učiteljice pripremile su za nas i druge pokuse.

Prvi puta posjetili smo i Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija. Sudjelovali smo na radionici Boje svjetlosti.