Edukacijsko terapijski kamp

Autor: Marija Ivanković, 24. 2. 2010.

U  subotu  i  nedjelju,  20. i 21. 02.2010. u  prostorijama  naše  škole  održan  je  Edukacijsko  terapijski  kamp „ Unapređenje  roditeljske  skrbi  djece  s  teškoćama u  razvoju“.

Hrvatski  savez  udruga  cerebralne  i  dječje  paralize  organizira  ovaj  kamp  kao  projekt  na  nacionalnoj  razini.  Tako  su  ovog  vikenda  ponudili  svoje  znanje  i   iskustvo  podijeliti  sa  djecom  i  roditeljima  djece  sa  teškoćama  u  razvoju  sa  našičkog  područja.

Budući  da  je  OŠ kralja Tomislava  proglašena   školom  bez  barijera,  polaznici  naše  škole su  i  djeca  invalidi .  Upravo  zbog  toga  našička   Udruga  invalida  odabrala  je  našu  školu  kao  prikladno  mjesto  za  ovakve  aktivnosti.

Na  početku  je  dipl. defektolog  Željko Jantošik  iz  našičkog Centra  za  socijalnu  skrb,  informirao  roditelje  o  pravima  roditelja  i  djece  s  teškoćama  u  razvoju..

Za  to  vrijeme  djeca  su   uživala  vježbajući  s  fizioterapeutima.

Jedan  od  glavnih  ciljeva  aktivnosti  bio  je  u  neposrednom  odnosu  roditelj – terapeut, uspostaviti  kvalitetniju  komunikaciju  i   time  postići  što  bolju  skrb  za  dijete  s  teškoćama.

Stoga  je  stručni   tim  edukacijsko terapijskog  kampa  roditeljima  je  osigurao  dodatno  informiranje  o   različitim  metodama  rada  s  djecom ,  a  djeca  su    cijelo  to  vrijeme  provodila  sa  fizioterapeutima.

Osim  toga,  djeca  su  imala  i  likovnu  radionicu,  te  učenje  kroz  igru.

Jako  nam  je  drago  što  se  ovakav  koristan  i  kvalitetan  skup  odigrao  u  našoj  školi.  Nadamo  se  da  je  ovo  samo  jedan  u  nizu  kampova  za  djecu  s  teškoćama  u  razvoju,  jer  djeca  su  uživala,  a  svi  smo  ponešto  naučili.  Od  srca  želimo  da   naša  škola  bude  domaćin  još  mnogim  ovakvim  i  sličnim  edukacijsko  terapijskim  kampovima.

Izvor: Snježana Požgaj - Vinčić, dipl. defektolog - logoped