Međuopćinski LIDRANO

Autor: Marija Ivanković, 27. 1. 2009.

U organizaciji naše škole održan je međuopćinski Lidrano, smotra učeničkog stvaralaštva u literarnom, dramskom i novinarskom izrazu, te u kategoriji radio i TV emisije.Sa svojim kreativnim uradcima natjecalo se 150 učenika iz 16 škola, a najuspješnija je bila bizovačka škola čija su četiri učenička rada izabrana za županijsko natjecanje.

U konkurenciji literarnih izraza na županijski Lidrano plasirali su se Petra Digula iz OŠ kralja Tomislava Našice, Mateo Zimmerman iz OŠ Ladimirevci, Domagoj Vuzem iz OŠ Ivana Brnjika Slovaka Jelisavac, Iris Miščević iz OŠ Dore Pejačević Našice, Klara Đurinski iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Koška i Mihovil Pavlić iz OŠ Josipa Jurja Strossmayera Đurđenovac. Od samostalnih novinarskih radova na županijskom natjecanju će se okušati rad Lucije Drašinac iz OŠ I.B. Mažuranić Koška, Irme Matušin iz OŠ. Augusta Harambašića Donji Miholjac, Ivana Školke iz OŠ Bratoljuba Klaića iz Bizovca i Mije Magušić iz OŠ Matije Petra Katančića Valpovo. U kategoriji  skupnih nastupa dramsko- scenskog stvaralaštva izabrane su lutkarske predstave učenika iz bizovačke, viljevačke i belišćanske škole. Na županijsko natjecanje izravno je upućen školski list "Žubor" iz bizovačke škole, te četiri videofilmska rada osnovnoškolaca iz Petrijevaca, Donjeg Miholjca, Valpova i Bizovca.

Izvor: S.Fridl

« Travanj 2024 »