Izvanučionična nastava u Zagrebu

Autor: Marija Ivanković, 15. 3. 2018.

Dana 13. ožujka 2018. godine učenici PŠ Gradac, učiteljica Jelena Šimunović Antunović, učenici petih razreda, razrednice: Marija Ivanković, Ivana Mesić Kiš, Vesna Kovačević i Marija Birkić posjetili su Zagreb.

Učenicima PŠ Gradac ovo je bilo nagradno putovanje jer su osvojili prvo mjesto na natječaju "Hrvatskih voda".

Učenici 5.a razreda

Učenici 5.b razreda

Učenici 5.c razreda

Učenici 5.d razreda

Cilj je posjeta bila izložba „Mind of the Future“ u Domu hrvatskih likovnih umjetnika, posvećena Nikoli Tesli, jednom od najvećih svjetskih izumitelja. Na ovoj multimedijskoj izložbi prikazan je Teslin život od rođenja do smrti.

Učenici su mogli vidjeti razne računalne igre, svjetlosne instalacije, skulpture, videoprojekcije, predmete iz Teslina života, njegove izume i sl. Vidjeli su stol za kojim je Tesla sjedio u osnovnoj školi i imenike s ocjenama iz svih predmeta. Saznali su da je Tesla imao sve petice, osim iz crtanja, da je živio u hotelima, a u jednom je od njih i umro, da je volio čitati te da je neka književna djela znao napamet od korica do korica.

Nakon uživanja u izložbi, svojevrsnom Hotelu budućnosti, ručali su u McDonalds'u, obišli središte grada i katedralu, a nakon obilaska uputili se u Tehnički muzej. Ondje su uživali u planetariju, u kojem su pomoću specijalno konstruiranog projektora mogli vidjeti nebo s više od dvije tisuće zvijezda te naučili prepoznavati najpoznatije zvijezde i sazviježđa od Sjevernog pola do ekvatora.

Tekst: Vesna Kovačević

Fotografije: Jelena Šimunović Antunović, Marija Ivanković, Margareta Gull, Ivana Mesić Kiš, Vesna Kovačević i Marija Birkić