Poruke u boci

Autor: Vlatka Zahirović, 5. 1. 2010.

Učenici 6.e razreda OŠ kralja Tomislava Našice pisali su pisma, čestitali dobrim ljudima sretan Božić i Novu 2010. godinu, čestitke stavili u bocu i bacili u more, Dravu i Dunav.

Učenici 6.e razreda uključili su se u projekt “Prijateljska Škola“ i pod SRO pisali su pisma  budućim prijateljima učenicima  OŠ  grofa Janka Draškovića Klenovnik. Htjeli smo obnoviti tradiciju dopisivanja putem pisama s djecom iz drugih krajeva naše lijepe Hrvatske jer u današnje vrijeme pisma i čestitke se vrlo rijetko koriste i polako pada u zaborav.

U pismima  učenici su pisali o gradu Našicama, sebi, gdje žive, u koju školu i razred idu, o prijateljima, čime se bave u slobodno vrijeme… i na kraju su čestitali Božić i Novu 2010. godinu!

Učenici su na satu zajedno s razrednicom Đurđicom Mašić napisali na hrvatskom jeziku i uz pomoć braće i sestara preveli na engleski i njemački  jezik poruku i čestitku svim dobrim ljudima da ljubav, mir, bez nasilja i blagostanje  vlada u cijelom svijetu i poželjeli svima ugodne Božićne blagdane i sretnu Novu 2010. godinu, neka im se ostvare  sve njihove želje.

Poruku i čestitku smo poslali suvremenim načinom elektronskom poštom e- mailom i zamolili prijatelje diljem naše Hrvatske da našu poruku i čestitku stave u bocu kako bi naše poruke i čestitke otišle na neobičan način po cijeloj Hrvatskoj.

Naše poruke i čestitke u boci bacio je dječak iz Kaštel Gomilice u Jadransko more. Na sam dan  Božića poruke i čestitke u boci bacio je ribar  iz Vukovara u Dunav također boca je bačena  u Osijeku u rijeku Dravu.

Htjeli smo se podsjetiti kako su ljudi u davna vremena  koristili razna sredstva za komunikaciju jer u današnje vrijeme sve se manje pišu pisma i čestitke.

6.e piše pisma OŠ grofa Janka Draškovića Klenovnik

6.e s porukama i čestitkama za Božić i Novu 2010.

poruka i čestitka za Božić i Novu godinu u boci Dunav-Vukovar

Dunav -Vukovar bocu je bacio ribar s porukama i čestitkama

Drava -Osijek Poruka i čestitka za Božić i Novu 2010. god.

dječak iz Kaštel Gomilice baca bocu s porukama i čestitkom

boca s porukom i čestitkom za Novu godinu putuje Jadranskim morem

Izvor: Đurđica Mašić