Božićna svečanost učenika 6.a razreda

Autor: Vlatka Zahirović, 5. 1. 2010.

Učenici 6. a razreda OŠ kralja Tomislava, na ideju svoje kolegice iz razreda, Mateje Amidžić, osmislili su priredbu na razini svog razreda povodom Božića.

Priredbu su vježbali od početka studenoga 2009. godine.

Matea Amidžić, dobila je ideju za program na način da je razmišljala kako je u razrednoj nastavi uvijek bilo svečano u njezinom razredu za Božić i kraj školske godine. Već joj je bilo dosadno da svaki put to bude neka tombola ili nešto nametnuto od strane drugih, pa kaže: „Sjedila sam jednom sama u sobi i ideja mi je prošla kroz glavu da to bude priredba našeg razreda za Božić. Odmah sam ju prenijela na papir. Razred me je podržao, ali prvenstveno  razrednica Dubravka Zubak, dala je odobrenje.“

Konferansu je sastavila Matea Amidžić. Program je imao 9 točaka, koje su sadržavale plesne (HIP-HOP), pjevačke i dramsko- recitatorske elemente.

Ivan Djedović, jedan od sudionika programa izjavljuje:“Najvažnije je da je cijeli razred sudjelovao u ovoj svečanosti. Uživali smo ne samo u predstavi, nego i cijelo vrijeme dok smo se pripremali za izvedbu. Pripremali  smo se više od mjesec dana i pri tome se sjajno zabavljali. Pozdravljam sve koji me poznaju i ne poznaju i želim sretan Božić!“

Matea Ivić dodaje:“ Stvarno smo se trudili. Voditeljice programa bile su Matea Amidžić i Paula Kovač. Moj nastup  bio je kroz ples, pjesmu i igrokaz. Najbolje mi se svidjelo pjevanje jer volim pjevati budući da se tad osjećam opušteno, ispunjeno i zadovoljno. Cijeli razred ozario je blagdanski duh i puno sreće i smijeha. Baš nam je bilo lijepo danas!“

Paula Kovač, jedna od voditeljica programa kaže:

“Stvarno sam se zabavila. S Matejom Amidžić ponekad se kod kuće igram s maminim štiklama spa smo i za ovu prigodu htjele to pokazati i nasmijati ostale. Vidim da smo uspjele, pa sam jako sretna i

ponosna . Brinulo me, budući da imamo puno obveza u školi, nismo se mogle sastajati da zajedno naučimo konferansu, ali ipak se sve dobro uklopilo. „

Svi zajedno napominju da su program uvježbavali za vrijeme velikog odmora, ili pri kraju sata TZK (ako je ostalo vremena), na satu razrednog odjela, kod kuće, pod malim odmorom, a danas im je  razrednica ustupila dio sata prirode kako bi se svi zajedno veselili Božiću.

Na kraju su svi zapjevali pjesmu „U dane Božića“.

Razrednica Dubravka Zubak dodaje:

„Njihova ideja odmah mi se svidjela. Podržala sam ih. Izuzetno sam zadovoljna jer je duh ljubavi i zajedništva, zadovoljstva obuzeo cijeli razred. Svatko se potrudio i na svoj način pokazao svoju kreativnost.

Drago mi je da su uživali u svom spontanom dječjem izričaju i toliko bili oduševljeni.“

Izvor: Đurđica Zailac