Jose Carreras u zagrebačkoj Areni u sklopu humanitarne akcije Korak u život

Autor: Vlatka Zahirović, 21. 12. 2009.

Spektakularni božićni koncert bio je završnica velikog humanitarnog projekta 'Korak u život' u sklopu kojega se, u organizaciji Rotary kluba Zagreb Kaptol i Koncertne direkcije Zagreb, prikupljaju sredstva za stipendiranje štićenika dječjih domova i udomiteljskih obitelji. Humanitarna akcija 'Korak u život' provodi se drugu godinu zaredom, a prikupljena sredstva namijenjena su stipendiranju mladih iz dječjih domova koji žele studirati, a nemaju za to mogućnosti.

Jose Carreras nastupio je uz pratnju irske sopranistice Celine Byrne i Zagrebačke filharmonije te uz potporu Tonija Cetinskog, akademskog zbora 'Ivan Goran Kovačić' i djevojačkog zbora 'Zvjezdice'. Koncertom je ravnao maestro Ivo Lipanović, umjesto nedavno preminulog Vjekoslava Šuteja, kojemu je Carreras posvetio koncert.

Oduševljena ovim veličanstvenim koncertom i izvođačima  želim s vama podijeliti svoje dojmove. U ovom predivnom božićnom ugođaju prepunom topline i emocija osjećala sam se ponosnom što sam odvojila svoje slobodno vrijeme te kupnjom ulaznice pomogla nekom od potrebitih u njegovu školovanju.

U mislima duboko potresena dok su izvođači izvodili prekrasne pjesme, sjetila sam se da i mi Našičani imamo veliko srce, a to smo u ovo  božićno vrijeme i dokazali sudjelovanjem u humanitarnim akcijama za Nikolinu Dundović. Veliko  mi je zadovoljstvo i sreća što mogu u ime Osnovne škole kralja Tomislava i svoje osobno zahvaliti dobrim ljudima koji su djelovali humanitarno  i omogućili da Nikolina može otputovati na operaciju u München.  Posebno bih se zahvalila mještanima župe Gospe Fatimske i njihovu župniku vel. Goranu Mitroviću te franjevcima župe sv. Antuna Padovanskog, gradonačelniku g. Krešimiru Žagaru, koji je i sam sudjelovao na našem koncertu, g. Srečku Perkoviću, ravnatelju Turističke zajednice grada Našica, g. Josipu Pavlusu, predsjedniku Športske zajednice grada Našica, ravnateljima osnovnih škola naše županije, Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga te svim ljudima velika srca, a najviše svojim učenicima i djelatnicima na koje sam posebno ponosna i bez koji  ne bih mogla ostvariti ovu humanitarnu akciju.

Neka vam ovaj Božić donese mir, zdravlje i sreću! Provedite ga u okrilju svoga doma i u krugu svojih najdražih!

Od srca,

ravnateljica Blaženka Kapetanović