Petarde nisu igračke

Autor: Marija Ivanković, 22. 12. 2008.

Divno  bi bilo,  barem  u blagdansko vrijeme  zaboraviti  buku i obilježiti  Božić u obiteljskom miru i sreći, tiho i mirno kao što se Krist rodio, bez pompoznosti, nemira i   nesreće.

Koordinator Policije u zajednici g. Darko Ćorković izjavljuje:

« Policijska postaja Našice  tj. MUP- Republike  Hrvatske svake godine  provodi akciju Mir i dobro kako bi božićni i novogodišnji blagdani protekli u miru i sigurnosti. U sklopu te akcije Policija u zajednici policijske postaje Našice, u suradnji sa  svim gradskim osnovnim školama,   izradila je  letak  Petarde nisu igračke kako bi se djeci, a posebice  roditeljima, ukazalo na posljedice uporabe pirotehnike i nerazboritosti  te nepravilne  uporabe pirotehničkih sredstava, naročito se željelo ukazati na to da se tako ružni darovi ne darivaju za tako krasan blagdan mira i ljubavi, jer smatramo da se treba  proslaviti na primjereniji, dostojanstveniji način, čuvajuću sebe i svoje bližnje. Ne poklanjajte djeci nešto od čega bi mogli stradati. Suradnjom  s Gradskim poglavarstvom grada Našica, osnovnih  škola  i Policije u zajednici, ostvaren je  glavni cilj  ove akcije, a to je    stvaranje  boljeg osjećaja sigurnosti  djece i odraslih u lokalnoj zajednici.

Distribucija letaka  organizirala se  na način  da je svakom učeniku uz letak  uručena i obavijest o primitku letka  koju roditelji trebaju potpisati i vratiti školi, kako bi što više roditelja bilo upoznato s posljedicama uporabe neopreznog rukovanja s pirotehničkim sredstvima.»

Treba napomenuti da se  policija u zajednici  uvijek  odaziva  za suradnju sa školama i vrlo aktivno surađuje  u preventivnom djelovanju, kako  u spriječavanju  pojave nasilja, tako  i ovisnosti.  Dokaz o uspješnoj suradnji  OŠ kralja Tomislava  i Policije u zajednici ostavrena je i ovom akcijom.

Brojni su  roditelji  svojim potpisima dali suglasnost i rekli NE pirotehničkim sredstvima.

Izvor: Đurđica Zailac