Učenica 8.d Ivana Keglević i učiteljica Đurđica Mašić bili su gosti na radionici Down Syndrom centra Pula u našičkom Hotelu Panolija/Park

Autor: Iva Peršić, 29. 4. 2016.

U petak  29. travnja 2016. godine učenici  i učiteljica Zdenka Mihaljević iz Osnovne škole J. J. Strossmayera Đurđenovac pozvali su Male humanitarce učenike 8.d razreda i razrednicu Đurđicu Mašić  iz Osnovne škole kralja Tomislava Našice u Hotel Panolija/Park Našice na predstavljanje 2. Integracijskog volonterskog kampa pod nazivom "PROGRAM DOWN 21 PLUS" i otvorenu radionicu DSC Pula, PAPO - modul koji se provodi pod sloganom "Zajedno u zajednici!". Ovaj dio Projekta organizira Udruga "OTVORENO SRCE" Našice iz  SŠ Kršnjavoga Našice  i Down syndrom Centar Pula u projektu škole Volontiraj i ti! Učenica 8.d razreda Ivana Keglević i učiteljica Đurđica Mašić bili su predstavnici Malih humanitaraca, a i OŠ kralja Tomislava Našice.

Program su organizirali profesori Anđelko  Cvijetović i Snježana Krištofik Juranić, voditelji  Školskog volonterskog kluba  „Otvoreno srce " Našice pri Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga Našice, ravnateljica Down Syndrom centra Pula  Branka Butorac  u sklopu projekta Integracijski volonterski kamp Program down 21 plus pod sloganom DSC Pula – Našice „Zajedno u zajednici“. 30.travnja 2016. održana je II. Otvorena PAPO radionica učenika  DSC Pula u restoranu „The Bricks pub“.

Prisutne goste na radionici pozdravio je profesor Anđelko Cvijetović te zahvalio svima koji su sudjelovali u ovom projektu, a naročito ravnateljici Branki Butorac i predstavnicima DSC Pula. Zahvalio se gostima Sabini Glasovac, Draganu Vulinu, gradonačelniku Krešimiru Žagaru, ravnatelju Željku Filjku, Hrvoju Šimiću, ostalim predstavnicima grada Našica, roditeljima, udrugama...

Posebno se zahvalio mladim konobarima koji su sudjelovali u ovom projektu.

Ravnateljica Branka Butorac pozdravila je sve prisutne i zahvalila na  zajedničkom  projektu. Nakon toga se obratio našički gradonačelnik Krešimir Žagar i pozdravio sve prisutne,

a u ime Grada darovao ravnateljici Branki umjetničku sliku za uspomenu. Održana je radionica na kojoj su goste posluživali mladi, simpatični i komunikativni konobari.

U programu završne svečanosti sudjelovao je srednjoškolski glazbeni sastav Školskog volonterskog kluba „Otvoreno srce“, voditelj zbora profesor Zlatko Kovač

i učenici defektologinje Zdenke Mihaljević iz Osnovne škole J. J. Strossmayera Đurđenovac.

Nakon programa mladi volonteri „Otvorenog srca“ zaplesali su s gostima, a kasnije su se priključili ostali gosti, roditelji, bake, djedovi, rodbina. Svi su uživali  zajedničkom druženju.

Izvor: Đurđica Mašić