Učenici 5.d razreda OŠ kralja Tomislava sudjelovali su na natječaju "Oboji svijet" povodom Međunarodnog dana tolerancije 2016.

Autor: Iva Peršić, 28. 10. 2016.

U petak 28.10.2016. učenici 5.d razreda OŠ kralja Tomislava Našice sudjelovali su na natječaju "Oboji svijet" povodom Međunarodnog dana tolerancije ( 16.11.2016.), koji se  provodi već sedmu godinu zaredom na razini države za učenike osnovnih i srednjih škola, u sklopu projekta Foruma za slobodu odgoja " Oboji svijet šarenim bojama tolerancije" uz financijsku potporu Grada Zagreba, Ureda gradonačelnika i u partnerstvu sa organizacijama civilnog društva: Most iz Splita, Regionalni info centar za mlade " UMKI", Volonterski centar Osijek, Centar za mlade Čakovec. Cilj natječaja je promoviranje tolerancije, nenasilja i mirnog rješavanja sukoba.

Na satu razrednika, učenici 5.d razreda i razrednica Đurđica Mašić obradili su temu Dan tolerancije. Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenog. Taj jedan dan koji nas podsjeća na poštivanje i uvažavanje drugačijih od nas. On nas potiče na snošljivost prema drugima.

Tolerancija je poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naš oblik izražavanja i način da budemo ljudi. Ona podrazumijeva volju i sposobnost prihvatiti i dopustiti različitosti, bilo da se radi o razlikama u političkom uvjerenju ili o vjerskim, rasnim ili spolim razlikama.

Učenici su odlučili  sudjelovati na natječaju "Oboji svijet".  Na natječaju se moglo sudjelovati  s pričom i pjesmom, fotografijom, snimiti film, raditi plakate i stripove“. Mi smo odlučili sudjelovati s tri plakata pod nazivom

1." Svi smo različiti, ali i jednaki": Hana, Dora, Lana, Dorotea i Božena.

2." Budimo prijatelji u različitosti i jednakosti": Dora, Anja, Lana, Ana, i Ema.

3. " Svi različiti - Svi jednaki": Iva  Nikolina, Lucija, Tea i Anđela.

Izvor: Đurđica Mašić