Po deseti put u našoj školi obilježen je Hrvatski olimpijski dan

Autor: Iva Peršić, 9. 9. 2016.

U petak 9. rujna 2016. učenici, učitelji, pedagoški tim, pripravnici OŠ kralja Tomislava Našice po deseti put obilježili Hrvatski olimpijski dan. Odjenuli su BIJELE MAJICE kao simbol MIRA, PRIJATELJSTVA, RAZUMJEVANJA. Bavljenjem različitim sportovima učenici razvijaju svoje tijelo, zdravlje, a boravak  na sportskim terenima može dobro poslužiti kako bi izbacili negativnu energiju  iz sebe. Organizator obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana bili su učitelji TZK -e Marko Žigić i Đurđica Mašić.

Učenici, učitelji, pripravnici, psihologinja,pedagoginja i defektologinja naše škole obukli su bijele majice kao simbol mira, prijateljstva  i  razumijevanja, hodali i trčali oko škol. Poruka je da bi se sva djeca trebala što više boraviti na sportskim terenima i baviti se različitim sportovima.

U dvorištu škole održano je međurazredno natjecanje u povlačenju užeta za učenike od 5. do 8. razreda.

Najuspješniji razred  u B- smjeni bio je 8.c razred. Natjecanje je provela učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Đurđica Mašić.

HRVATSKI OLIMPIJSKI  ODBOR ( HOO) osnovan je 10.9.1991. godine, pokreće novu športsku manifestaciju pod nazivom HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN ( HOD ), koji se već 10. godinu obilježava u našoj školi i u cijeloj Hrvatskoj.

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN potiče građane, djecu i mlade na bavljenje sportskim aktivnostima i ovim programom provodi se edukacija djece i mladih koji su obuhvaćeni obrazovnim sustavom kroz koji će dobiti osnovne informacije o pokretu i njegovom značenju u svijetu.

Cilj ove manifestacije je masovnije uključivanje građana, djece od vrtićke,  osnovnoškolske i srednjoškolske dobi u razne oblike sportskih aktivnosti po vlastitom izboru, tjelesnoj spremnosti, prema zdravstvenom stanju osobe ( trčanje, vožnja biciklom, rolanje, skejtanje, povlačenje užeta, skakanje u vreći , sportske igre, igranje šaha, pješačenje… ) i podizanje svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima svakog čovjeka, a naročito djece i mladih.

Izvor: Đurđica Mašić