Došašće-integrirana nastava vjeronauka i SRO 6.e razreda

Autor: Vlatka Zahirović, 4. 12. 2009.

Na integriranoj nastavi vjeronauka vjeroučiteljica Gordana Cvijetović  i razrednica 6.e razreda Đurđica Mašić na satu razrednog odjela zajedno s vanjskim suradnikom odgajateljicom Jelenom Ostović obilježili su pripreme za Božić koje počinju došašćem.

Đurđica  Mašić  učenike  6.e razreda je upoznala s gošćom Jelenom Ostović i što će se raditi na integriranom satu vjeronauka i SRO.

Vjeroučiteljica Gordana Cvijetović upoznala je učenike o pripremama za Božić koji počinju došašćem. U dosta krajeva početak priprave bio je blagdan Svete Katarine 25. studenog. U to se vrijeme odlazilo na ranojutarnje mise zornice, postilo se i duhovno pripremalo za veliki blagdan. U novije se vrijeme proširio običaj izrade advenskog vijenca s četirima svijećama, a na svaku bi se advensku nedjelju palila jedna svijeća.

Jelena Ostović je objasnila učenicima da se adventski vijenci mogu napraviti od različitih materijala i na različite načine.Pokazala im je kako se može napraviti advenski vijenac od starih tanjura, zdjela, šalica za kavu, čaša, ukrasnih bundevica, žireva, češera, ukrasnih traka, jute, cvijeća, svijeća...

Učenici su pažljivo slušali upute za rad i  prionuli su stvaralačkom radu. Bili su ponosni i sretni što što su napravili veoma lijepe radove.

Na kraju sata svi zajedno otpjevali su prigodnu pjesmu i pomolili se.

Izvor: Đurđica Mašić

« Travanj 2024 »