Zamolba - pomozimo Nikolini Dundović

Autor: Vlatka Zahirović, 1. 12. 2009.

Ovim putem molimo sve koji mogu da pomognu kako bi se skupila sredstva za operaciju Nikoline Dundović.

Nikolini Dundović, učenici 2. razreda Oš kralja Tomislava Našice, nažalost prijeti osljepljenje, budući da joj je ostalo samo 20% vida.

U Republici Hrvatskoj ne postoji mogućnost takve operacije koja bi mogla djevojčici s dijagnozom nistagmusa oba oka vratiti vid. Zbog toga je operacija zakazana  5. siječnja 2010. godine u „Augenklinik der LMU“, očnoj klinici u Münchenu.

Cijena operacije, putnih troškova i boravka iznosi 7000 eura.

Roditelji  Nikoline Dundović, Miroslav i Gabrijela Dundović,  govore  o svojoj djevojčici:

„ Nikolina je divno dijete. Naš odnos u obitelji j vrlo je skladan i dijete i njezine potrebe uvijek stavljamo na prvo mjesto. Nakon tri mjeseca od rođenja   Nikolini je uspostavljena dijagnoza  strabizma , a nistagmus (oštećenje očnih živaca) se utvrdio s devet mjeseci. Redovito smo ju vodili oftamologu, pratili razvoj bolesti da bi se, nažalost, nakon sedam godina ispostavilo da je bolest u Republici Hrvatskoj neizlječiva. Naravno da nas je kao obitelj sve to iznimno pogodilo. Odmah smo krenuli raspitivati se o mogućnosti izlječenja bolesti.

Krenuli smo od Našica, preko Osijeka do Oftamološke klinike „Svjetlost“  u Zagrebu i nigdje nije bilo pomoći.  U Zagrebu smo čuli za dr Böergena  koji povremeno dolazi u RH i obavlja teže operativne zahvate. Stupili smo u kontakt s njim preko e-maila i poslije nekoliko prepiski zakazana nam je operacija kod njegovog učenika prof. dr.  Olivera Ehrta.

Pregled je zakazan za 4. siječnja 2010., a operacija 5. siječnja 2010.u  Münchenu, na „Augenklinik der LMU“ očnoj klinici. Ovim  putem moja supruga i ja obraćamo se svim ljudima dobre volje za financijsku pomoć koja ukupno iznosi 7000 eura. Sama operacija i pregled iznose 5300 eura, a put i smještaj  1800 eura.“

Nikolina nam o sebi kaže:

„ Zaista nemam tremu i ne bojim se operacije jer su moji tata i mama uz mene. Tati i mami uvijek kažem da ih najviše volim. Mamu najviše volim jer mi uvijek pomaže kad nešto ne znam od zadaće, a tatu najviše volim jer je najbolji tata na svijetu zato što se voli igrati sa mnom. Poručila bih i ostaloj djeci da jako vole tatu i mamu.“

Svoju donaciju možete uplatiti na žiro-račun:

Izvor: Đurđica Zailac

« Travanj 2024 »