Osnovna škola kralja Tomislava Našice

Međunarodni karate turnir “Zlatni dukat Slavonije” u Đakovu

Autor: Vlatka Zahirović, 1. 12. 2009.

Natjecatelji Karate kluba“Nexe“ Našice i ujedno učenici OŠ kralja Tomislava postigli su sjajne rezultate  na međunarodnom karate turniru "Zlatni dukat Slavonije" – Đakovo koji je održan 7. studenoga 2009.

Na međunarodnom, turniru sudjelovalo je 27 klubova iz Bosne i Hercegovine, Mađarske i Hrvatske.

Laura Karakaš  osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju u  borbama kategorije učenice + 40 kg te 2. mjesto u  borbama i srebrnu medalju u kategoriji mlađe kadetkinje - 50 kg. Odlično je  radila u svojoj kategoriji, i u  kategoriji većoj od njezine.

Presretna Laura komentira:
“ Stvarno sam se junački borila  u svih šest borbi. Na kraju mi je već pomalo odlazila snaga jer sam tek preboljela gripu. Ponosna sam na svoj uspjeh i nastojat ću i dalje postizati dobre rezultate. Hvala mojim roditeljima koji me puno podržavaju.“

Matea Ivić osvojila je 2. mjesto  i srebrnu medalju u borbama (kategorija učenice + 40 kg),
Tijana Đurđević  izborila se za 3. mjesto u borbama (kategorija učenice + 40 kg).

Dječaci su također osvojili medalje.
Vedran Baričević osvojio je  3. mjesto  i brončanu medalju u borbama (kategorija  kadeti - 63 kg) i Josip Puhanić  izborio se za 3. mjesto i brončanu medalju u  borbama (kategorija mlađi kadeti - 50 kg).

Izvor: Đurđica Zailac