Obilježen Hrvatski olimpijski dan u B – smjeni

Autor: Marija Ivanković, 10. 9. 2013.

U utorak, 10. rujna 2013. učenici i učitelji OŠ kralja Tomislava Našice u B- smjeni već su  tradicionalno po sedmi put obilježili Hrvatski olimpijski dan. Učenici 6.d razreda proveli su projekt „ Sportom protiv nasilja“ i „ Sportom do zdravlja“ , čime su željeli ukazati na nasilje među učenicima u školi i na ulicama. Bavljenjem različitim sportovima učenici razvijaju svoje tijelo, zdravlje, a boravak  na sportskim terenima može dobro poslužiti kako bi izbacili negativnu energiju  iz sebe. Organizatori obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana bili su učiteljica TZK–e Đurđica Mašić, te učenici 6.d  razreda, učitelji i učenici.

Učenici i učitelji naše škole obukli su bijele majice kao simbol mira, prijateljstva  i  razumijevanja, naša poruka je da bi se sva djeca trebala što više boraviti na sportskim terenima i baviti se različitim sportovima. Učenici 6.d razred Dora Hanižjar, Ivana Keglević, Kruljac Katarina, Roberta Zahirović i Ana Flegar  zajedničkim snagama odlučili su provesti projekt „Sportom do zdravlja“ i „Sportom protiv nasilja“, zajedno sa  Josipom Smrček koja je zapalila  baklju mira  ispred svih učenika i učitelja naše škole, te su krenuli zajedno hodati i trčati oko škole.

Zatim je u dvorištu škole održano međurazredno natjecanje u povlačenju užeta.  Najuspješniji razred  u B- smjeni bio je 7.d razred. Natjecanje je provela učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Đurđica Mašić.

U holu naše škole ugostili smo Stolnoteniski klub Našice. Trener Darko je učenicima od 1. do 4. razreda  pokazao kako skupiti što više loptica i pokazao kako se igra stolni tenis, a zainteresirana djeca mogla su se upisati u klub.

HRVATSKI OLIMPIJSKI  ODBOR ( HOO) osnovan je 10.9.1991. godine, pokreće novu športsku manifestaciju pod nazivom HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN ( HOD ), koji se već 7. godinu obilježava u našoj školi i u cijeloj Hrvatskoj.

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN potiče građane, djecu i mlade na bavljenje sportskim aktivnostima i ovim programom provodi se edukacija djece i mladih koji su obuhvaćeni obrazovnim sustavom kroz koji će dobiti osnovne informacije o pokretu i njegovom značenju u svijetu.

Cilj ove manifestacije je masovnije uključivanje građana, djece od vrtićke,  osnovnoškolske i srednjoškolske dobi u razne oblike sportskih aktivnosti po vlastitom izboru, tjelesnoj spremnosti, prema zdravstvenom stanju osobe ( trčanje, vožnja biciklom, rolanje, skejtanje, povlačenje užeta, skakanje u vreći , sportske igre, igranje šaha, pješačenje… ) i podizanje svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima svakog čovjeka, a naročito djece i mladih.

Izvor: Đurđica Mašić