Naši učenici u akciji Solidarnost na djelu

Autor: Marija Ivanković, 6. 11. 2013.

U srijedu 30. listopada u središtu našega grada održana je tradicionalna humanitarna akcija u kojoj su naši učenici na jedan dan postali volonteri Gradskog društva Crvenoga križa Našice.

Po četiri do pet učenika 6., 7. i 8. razreda prikupljalo je dobrovoljne priloge građana na svim glavnim točkama u gradu. Kao i obično, građani su pokazali kako i u ovim teškim vremenima imaju otvoreno srce za potrebite i rado izdvojili nešto novca.

Rezultati akcije, prema riječima ravnateljice Društva Vesne Lolić, bili su iznad očekivanja: prikupljeno je ukupno 10.502,12 kn, što je više od rezultata prošlogodišnje akcije.

Od navedenoga iznosa učenici naše škole prikupili su čak 5.698,02 kn, dok su ostatak prikupili učenici OŠ Dore Pejačević.

Gradsko društvo Crvenoga križa Našice za učenike je osiguralo sendviče i sokove te potrebnu opremu i oznake.

Izrazili su zadovoljstvo i zahvalnost, kako marljivim učenicima naše škole, tako i plemenitim građanima koji su podržali ovu akciju.

Kao najuspješnije u ovoj akciji ističemo učenike 7.a razreda Stjepana Strmečkog i Ivana Pelina koji su sami prikupili 609,38 kn. Bravo dečki!

Stjepan i Ivan su našoj pedagoginji rekli: „Trudili smo se i svugdje smo išli. Otpale su nam noge. Mjesto nam je bilo ispred Hypo banke. Vidjeli smo da su drugi išli i malo dalje od svoga mjesta pa je jedan od nas ostao ispred Hypo banke, a drugi je išao malo dalje. Kad su drugi vidjeli naš napredak, polako su počeli dolaziti na naše mjesto. Mi smo i dalje koristili istu taktiku koja se pokazala učinkovitom. Mislili smo da smo bili među najgorima u prikupljanju sredstava,a na kraju se uspostavilo da smo bili najbolji.˝

Fotografije: Đurđica Zailac

Izvor: Novinarska skupina, Nikolina Pavić i Ana Đomešić, 8.a